Jeden mieszkaniec powiatu sprzedawał alkohol bez zezwolenia, drugi uprawiał konopie, trzeci handlował papierosami bez akcyzy

0
1513

W zeszłym tygodniu funkcjonariusze łosickiej policji interweniowali w następujących zdarzeniach:

Funkcjonariusze z Łosic ujawnili i zabezpieczyli wyroby tytoniowe bez polskich znaków skarbowych akcyzy.

Reklama

W wyniku pracy operacyjnej łosiccy kryminalni ustalili, że w jednym ze sklepów w gminie Sarnaki mogą być przechowywane papierosy bez polskiej akcyzy. Pojechali się na miejsce wraz z funkcjonariuszami służby celnej i w wyniku przeszukania ujawnili kartony z wyrobami tytoniowymi. Łącznie było to 4480 sztuk papierosów.

Do przechowywania wyrobów tytoniowych bez polskich znaków akcyzy przyznała się 66-latka, na którą za popełnione wykroczenie z kodeksu karnego skarbowego została nałożona grzywna w wysokości 3 tys. zł. Papierosy zostały zabezpieczone przez celników.

Łosiccy policjanci zatrzymali 26-letniego mieszkańca gminy Stara Kornica, który posiadał susz roślinny i uprawiał konopie. Sprawca przyznał się do zarzucanych czynów.

Łosiccy kryminalni w wyniku pracy operacyjnej uzyskali informację, że jeden z mieszkańców powiatu posiada środki odurzające. Funkcjonariusze podczas przeprowadzonych przeszukań ujawnili ponad 2400 gramów suszu i dwie plantacje konopi. Wykonane badanie suszu roślinnego narkotestem potwierdziło, że jest to marihuana. Mężczyzna został zatrzymany.

Mężczyzna usłyszał zarzuty posiadania środków odurzających i uprawy konopi innych niż włókniste, do których się przyznał.

Za popełnione przestępstwa grozi mu nawet trzy lata więzienia.

W wyniku pracy operacyjnej łosiccy kryminalni ustalili, że na terenie gminy Łosice dochodzi do sprzedaży alkoholu bez zezwolenia. W trakcie przeszukania pojawili się klienci.

W minioną środę funkcjonariusze KPP w Łosicach przeszukali posesję należącą do 54-letniego mieszkańca gminy Łosice, ponieważ z ustaleń operacyjnych wynikało, że mężczyzna może sprzedawać alkohol bez wymaganego zezwolenia.

Policjanci znaleźli i zabezpieczyli ponad 110 półlitrowych puszek z piwem i kasetę z bilonem. W trakcie czynności do podejrzewanego mężczyzny przyszło dwóch mieszkańców gminy, chcących kupić u niego trunek, co potwierdziło nielegalny proceder. Okazało się, że mężczyzna chcąc „dorobić” kupował piwo w markecie i odsprzedawał  po wyższej cenie, a ze względu na sporą odległość od sklepu potencjalnych klientów nie brakowało.

Zgodnie z przepisami Ustawy o wychowaniu w trzeźwości i przeciwdziałaniu alkoholizmowi, za sprzedaż alkoholu bez wymaganego zezwolenia grozi kara grzywny.

Nietrzeźwi rowerzyści
15 września w Huszlewie, 67-letni mieszkaniec gminy Huszlew kierował rowerem w stenie nietrzeźwości. Badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu w organizmie.

Tego samego dnia, również w Huszlewie, badanie stanu trzeźwości  38-letniego rowerzysty wykazało ponad 1,8 promila.

Nietrzeźwy kierowca
15 września w Kózkach, 45-letnia mieszkanka gminy Sarnaki kierowała renaultem w stanie nietrzeźwości. Badanie wykazało promil alkoholu w organizmie.

Zdarzenie drogowe
18 września w Zakrzu, kierujący fiatem 23-latek nie dostosował prędkości jazdy do warunków drogowych, stracił panowanie nad samochodem, zjechał do rowu, doprowadzając do dachowania. Mężczyzna był nietrzeźwy,  badanie wykazało prawie 1,5 promila alkoholu w organizmie. Podróżująca samochodem 22-letnia pasażerka z obrażeniami ciała trafiła do szpitala.

Oszustwo
W KPP w Łosicach przyjęto zawiadomienie o oszustwie, do którego miało dojść 14 września. 33-letni mieszkaniec gminy Huszlew kupił w sklepie internetowym 2 tony węgla, i mimo przedpłaty w kwocie ponad 5 tys. zł nie otrzymał zamówionego towaru.

Reklama
Poprzedni artykułFilmowe Poranki: Strażak Sam – wygraj bilety
Następny artykułStwórz plakat promujący bibliotekę