Iluzje, tańce i sportowa euforia – łosickie atrakcje na Dzień Dziecka

0
432

Interaktywne koncerty, pokazy magii, zmagania sportowe i artystyczne to tylko niewielka część z atrakcji, które czekały na uczestników obchodów Dnia Dziecka w Łosicach. W sobotę, 1 czerwca, Park Miejski im. Króla Aleksandra Jagiellończyka zamienił się w miejsce pełne radości i zabawy, przyciągając tłumy dzieci i dorosłych, którzy wspólnie świętowali ten wyjątkowy dzień pełen uśmiechów i pozytywnej energii.

Wydarzenie rozpoczął energetyczny koncert interaktywny, którego główną atrakcją był Pan Sprężynka wraz z zespołem Bąbel Ziombel. Muzyka na żywo porwała do zabawy zarówno najmłodszych uczestników, jak i ich rodziców. Występ artystów stworzył niezapomnianą atmosferę, która towarzyszyła uczestnikom przez cały dzień.

Reklama

Pan Sprężynka zaprezentował też niesamowity pokaz iluzji, który wprawił w zachwyt wszystkich obecnych. Dzieci i dorośli z otwartymi ustami oglądali zaskakujące sztuczki, pełne magii i tajemniczości. Po pokazie przyszedł czas na „Zabawę nie z tej ziemi” z DJ Sprężynką. Interaktywne animacje przy muzyce, tańce, bańki mydlane oraz modelowanie balonów zapewniły mnóstwo śmiechu i radości.

Sportowe atrakcje również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem. Program „Mazowsze Zdrowo i Sportowo” przygotowany przez Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie przyciągnął wielu młodych sportowców. Dzieci próbowały swoich sił w różnych dyscyplinach sportowych, a najlepsi otrzymali nagrody. Emocje sięgnęły zenitu podczas zabaw sportowych z Garda Fight Club, które dostarczyły uczestnikom mnóstwo adrenaliny i radości.

Nie zabrakło także artystycznych doznań. Grupy taneczne z Indigo Dance Art Factory Łosice zaprezentowały swoje umiejętności podczas pokazu talentów, który podsumowywał rok artystyczny.

Strefa „Miasteczko Ekonomii Społecznej” przygotowana przez Stowarzyszenie Sokial Krzesk oferowała różnorodne warsztaty i stoiska. Koło Gospodyń Wiejskich Świniarów pokazywało, jak zdobić pierniki, a Lokalni Aktywiści „B” prowadzili warsztaty artystyczne, gdzie dzieci mogły zdobić kamyki i słoiczki.

Dużym zainteresowaniem cieszyła się strefa pierwszej pomocy prowadzona przez OSP Niemojki i MDP Niemojki. Młodzi strażacy demonstrowali, czym zajmuje się Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza oraz uczyli podstawowych zasad bezpieczeństwa. Stoisko KP Policji również przyciągnęło wielu chętnych, którzy mogli dowiedzieć się, jak bezpiecznie spędzać wakacje oraz oznakować swoje rowery.

Nie zabrakło także licznych stref zabaw i animacji, w tym dmuchanych zjeżdżalni, malowania buziek, malowania na sztalugach oraz skoków na kangoo jumps. Na koniec, stoisko z watą cukrową i popcornem dostarczało smakołyków, które umilały czas spędzony w parku.

Fot. Joanna Gąska

.

Fot. Kamil Sakowski

Reklama
Poprzedni artykułTradycja w nowych szatach – GOK Sarnaki otrzymał dotację na stroje ludowe
Następny artykułInformacje z Mazowsza 62

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj