Horbowicz znów wywalczył złoto Mistrzostw Polski

0
706

Pochodzący z Koszelówki Rafał Horbowicz po raz kolejny wywalczył złoty medal Mistrzostw Polski w wieloboju. Medalista już szykuje się do startów w sezonie letnim – zabieram się do pracy, aby w sezonie letnim wejść na jeszcze wyższy poziom – mówi lekkoatleta.

Halowe Mistrzostwa Polski odbyły się w dniach 18-19 lutego w Toruniu. Tamtejsza „Arena” gościła blisko pół tysiąca lekkoatletów z ponad 110 klubów z całego kraju. Dwudniowa impreza była dla kibiców ostatnią szansą na obejrzenie występów lekkoatletów przed rywalizacją w halowych mistrzostwach świata w Stambule.

Rafał Horbowicz wywalczył złoty medal w siedmioboju pokonując tym samym Pawła Wiesiołka i Jacka Chochorowskiego.

W czterech konkurencjach nie miał sobie równych – pierwszy był w biegu na 1000 m, skoku o tyczce, biegu na 60 m przez płotki oraz skoku wzwyż.  Miejsce drugie zajął w pchnięciu kulą, a czwarte w biegu na 60 m i skoku w dal.

Zawodnik trenujący w KS Warszawianka Warszawa, pod czujnym okiem trenera Marka Rzepki zdobył łącznie w siedmiu konkurencjach 5820 pkt i ostatecznie wywalczył złoty medal mistrzostw.

Mieszkaniec Koszelówki zapewnia, że nie spoczywa na laurach i już przygotowuje się do startów w sezonie letnim – Tytuł mistrza Polski w siedmioboju należy do mnie! Dodatkowo rekord życiowy 5820 punktów. W końcu jestem zdrowy i powoli pokazuje swój potencjał. Apetyt rośnie w miarę jedzenia, więc zabieram się do pracy, aby w sezonie letnim wejść na jeszcze wyższy poziom – mówi Rafał Horbowicz.