05/10/2025 | Autor: Łosice.info | źródło: losice.info
Podczas uroczystości związanych z 79. rocznicą Bitwy pod Kiełbaskami, uczczono bohaterów, którzy stoczyli nierówną walkę z siłami UB, MO, KBW i NKWD. Mieszkańcy, samorządowcy i służby mundurowe złożyły hołd poległym, uczestnicząc we mszy polowej, ceremoniale wojskowym i złożeniu wieńców przy pomniku. Dla uczczenia ofiary tych, którzy walczyli do końca, żołnierze oddali salwę honorową. To miejsce pamięci i refleksji od lat przypomina tragiczne wydarzenia, które miały miejsce na tych ziemiach. Patrocinium nad tegorocznymi obchodami objął Marszałek Województwa Mazowieckiego.