Deklaracja redaktorek i redaktorów naczelnych

162
649
Deklaracja redaktorek i redaktorów naczelnych
Jako redaktorki i redaktorzy naczelni największych polskich mediów stajemy w obronie ich niezależności i deklarujemy nasze niepodważalne przywiązanie dla wartości dziennikarskich, takich jak obiektywizm, rzetelność i uczciwość dziennikarska.
Jesteśmy przekonani, że naszym podstawowym obowiązkiem jest patrzenie na ręce tym, którzy sprawują władzę oraz dostarczanie wiarygodnych informacji opartych na sprawdzonych źródłach, dbając o różnorodność perspektyw. Naszym celem jest zawsze zapewnienie pełnej, zrównoważonej prezentacji faktów.
 W ostatnich dniach na łamach Onetu i Wirtualnej Polski zostały opublikowane teksty ujawniające próby nacisku ludzi władzy na wolność redakcji. Po licznych przypadkach z niedawnej przeszłości — lex TVN, postępowaniach Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, masowo wysyłanych do polskich redakcji pozwach — to kolejne próby ograniczania niezależności polskich mediów.
Deklarujemy, że będziemy bronić niezależności polskiego dziennikarstwa, a zarządzane przez nas redakcje będą solidarnie i konsekwentnie informować społeczeństwo o każdej próbie wpływania władzy na media.

Razem będziemy walczyć o utrzymanie wolnych i niezależnych mediów jako fundamentu demokratycznego społeczeństwa, chroniąc prawo obywateli do dostępu do wiarygodnych informacji.

Andrzej Andrysiak, Gazeta Radomszczańska

Jerzy Baczyński, Polityka
Oliwia Bosomtwe, Noizz
Kamila Ceran, Tok FM
Bogusław Chrabota, Rzeczpospolita
Daniel Długosz, Nowa Gazeta Trzebnicka
Łukasz Dynowski, o2.pl
Jakub Dźwilewski, Telewizja Kędzierzyn-Koźle
Joanna Gąska, losice.info
Robert Graczyk, Komputerswiat.pl
Rafał Gruchalski, portEl.pl
Krzysztof Jedlak, Dziennik Gazeta Prawna
Magda Jethon, Radio Nowy Świat
Grażyna Kaim, Przełom
Paweł Kapusta, Wirtualna Polska
Łukasz Kijek, Money.pl
Michał Kołodziejczyk, Canal + Sport
Katarzyna Kozłowska, Fakt
Piotr Kozłowski, Auto-Świat.pl
Szymon Krawiec, Natalia Rzewińska, Wprost
Dominik Księski, Pałuki
Mikołaj Kunica, Business Insider
Jarosław Kurski, Gazeta Wyborcza
Łukasz Lipiński, polityka.pl
Rafał Madajczak, Gazeta.pl
Michał Mańkowski, NaTemat.pl
Olga Mickiewicz, Radio 357
Wojciech Naja, Tygodnik Reporter Gazeta
Grzegorz Nawacki, Puls Biznesu
Piotr Pacewicz, Oko.press
Ryszard Pajura, Obserwator Lokalny
Piotr Paterski, Tygodnik Tucholski
Paweł Pełka, Tygodnik Podhalański
Łukasz Różański, Wiadomości Wrzesińskie
Michał Samul, TVN24, Fakty TVN
Tomasz Sekielski, Newsweek
Mariusz Smolarek, Radio Zet
Tadeusz Sołtys, RMF FM
Krzysztof Strzelecki, Tygodnik Siedlecki
Agnieszka Szymkiewicz, Swidnica24.pl
Janusz Urbaniak, Rzecz Krotoszyńska
Wojciech Waligórski, Nowy Łowiczanin
Bartosz Węglarczyk, Onet
Paweł Wołosik, Przegląd Sportowy

Paweł Zielewski, Forbes

Reklama

Reklama
Poprzedni artykułCzasowe zamknięcia mostu na Bugu
Następny artykułUczcili pamięć o żołnierzach AK

162 KOMENTARZE

 1. Pazdziernika pietnastego, pogonimy Kaczynskiego …..i sprawa bedzie rozwiazana.

  • Przy okazji, nie wiem czy widziałeś Anonimie, Twój ulubieniec Giertych gra na PiS, bo wbrew paktowi senackiemu chce startować

 2. A moze zrobic referendum na bazie dziesieciu przykazan ?. Bedzie bardzo „po chrzescijansku !!!

  • A ja proponuję pytanie: Czy zbanować ruskich i niemieckich trolli? Tylko, że wtedy nie byłoby PO i Lewicy, w tym Ciebie Anonimku 😉

  • PS Nie wycieraj se m**dy Dekalogiem, tylko swoim kochanym Marksem, dziełami zebranymi Lenina, TUE, Manifestem z Ventotene…

 3. jeszcze dorzucic pytanie: czy jestes za tym, aby do Polski wlatywaly bezkarnie ruskie rakiety i bialoruskie smiglowce ?

  • A może takie pytanie: Czy Anonim ma rozdwojenie jaźni albo jest demagogiem i manipulatorem? Bo z jego wpisów na to, że albo jedno albo drugie

  • Jeśli taki chcesz być Anonimie, to polecam Ci metodę Twojego ukochanego wodza – Lenina. Czyli zakonserwuj się, połóż się i nic nie rób (w tym nie prowadź swojego słabego kabaretu o nazwie Ctrl+C i Ctlr+V z TVN, Onet, GW itp. lub z przekazów dnia partii, bo póki co jakoś Anonimie nie pokazałeś niczego swojego, a jedynie bezwiednie powielasz propagandę jednej partii).

 4. Zajrzeli do moich recept, przejrzeli moj twardy dysk, nie zajrzeli do dupy, tam mam PiS. Pazdziernika pietnastego, pogonimy Kaczynskiego ….

  • Nie mieli do czego patrzeć Anonimie, nikt nie chciałby patrzeć co za głupoty trzymasz na swoim dysku…

  • A jak, pogonimy też i Tuska! Niech emeryci idą na zasłużoną emeryturę, czas na młodych!

  • Przy okazji, takie jedno pytanie Anonimie. Czemu piszesz pod wieloma nickami? Wszyscy wiedzą, że piszesz tutaj jako Lewak z Rynku, J***ć PiS, Krzysztof i inni. Jakbyś jeszcze pisał swoje „wypowiedzi” innym stylem, ale wszystko piszesz na jedno kopyto. Czyżbyś próbował w taki chamski i ordynarny sposób manipulować czytelnikami losice.info, by uwierzyli, że poza Tobą, są też inni członkowie PO na tej stronie?

 5. Swieto niby radosne, piekna defilada, a PAD znowu krzycxy I robi swoje grozne miny……

  • E tam, Ty nam tutaj co dziennie robisz groźne miny, ale i tak dalej uroczo wyglądasz 😉

   • Taki z Ciebie Anonimek mały misio, co to łyka wszystko jak pelikanik. Ot cały Ty Anonimku 😛

  • Przy okazji, takie jedno pytanie Anonimie. Czemu piszesz pod wieloma nickami? Wszyscy wiedzą, że piszesz tutaj jako Lewak z Rynku, J***ć PiS, Krzysztof i inni. Jakbyś jeszcze pisał swoje „wypowiedzi” innym stylem, ale wszystko piszesz na jedno kopyto. Czyżbyś próbował w taki chamski i ordynarny sposób manipulować czytelnikami losice.info, by uwierzyli, że poza Tobą, są też inni członkowie PO na tej stronie?

 6. E, Anonimie jak skomentujesz aferę związaną z Campusem Polska? Fajna ta Platforma, co to cenzuruje niewygodnych ludzi, co nie? Ale wiadomo, to wszystko w imię demokracji i walki z Kaczorem, temu należy póki co dać sobie wolne od metod demokratycznych, co nie Anonimie? PO jest inne niż PiS, co nie?

 7. „Bezpieczna przyszlosc”. Pis-owskie haslo na zblizajace sie wybory. A ja sie pytam: co oni robili przez ostatnie osiem lat ?. Pana prezesa chroni na jego wiecach setki policjantow. I to ciagle malo ?. Na Westerplate bylo tylko 180 zolnierzy !!! I nie mieli granatnikow !!!

  • E, Anonimie skoro jesteś tak „wyszczekany”, to jak skomentujesz aferę związaną z Campusem Polska? Fajna ta Platforma, co to cenzuruje niewygodnych ludzi, co nie? Ale wiadomo, to wszystko w imię demokracji i walki z Kaczorem, temu należy póki co dać sobie wolne od metod demokratycznych, co nie Anonimie? PO jest inne niż PiS, co nie?

  • A o bezpieczeństwo Polski się nie martw. Jeśli pogadasz z Władimirem i go przekonasz by dał spokój Polsce, to my Polacy będziemy bezpieczni. Także natychmiast jest do swojego szefa i go błagaj, by przerwał wszystkie antypolskie akcje, pokaż że zależy Ci na dobrze Polaków ANonimie!

  • A na poważnie, to strasznie topornie robisz tą peowską propagandę, na szkoleniu dla wolontariatu peowskich trolli nie mówili Ci, że powinna być ona subtelna? Czy może Twoi szefowi wzorują się na Panu od hasła, że „Kłamstwo powtarzane tysiąc razy staje się prawdą” i stawiają na chamską, agresywną propagandę? Jak możesz to się podziel, strasznie mnie to ciekawi jakie otrzymałeś wytyczne…

   • Przy okazji, nie rozczarował Cię Tusk, który Twojego ulubieńca Giertycha nie wziął na listę, ale za to wziął Kołodziejczaka, który tak o nim mówił: „Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu, zrobił z nas kraj koczowniczy”. Jestem ciekawy TWOJEJ OPINII, a nie partyjnego przekazu dnia. No dalej, udowodnij manipulatorku i propagandysto, że masz swoje własne zdanie, a nie tylko partyjne przekazy dnia

  • Anonimie, czemu chcesz przeganiać siebie samego? Czemu tak ostro sam siebie krytykujesz?

 8. Jestem ciekaw dlaczego Kaczynski znowu osmieszyl PAD-a. Najpierw wrobil go w podpisanie ustawy „Lex Tusk”, teraz wyrzucil ustawe do kosza. Oj Adrianie, znowu wyszedles „na durnia”. Ale nie martw sie, pazdziernika pietnastego, pogonimy Kaczynskiego !!!

  • A czemu Tusk upokorzył Ciebie, mój drogi Anonimie? Tak wypisywałeś, jak to PiS kupił ludzi pieniędzmi i z tego powodu wyzywałeś Polaków od pisowskiej hołoty, a teraz Tusk robi to samo i milczysz. Ładnie jest być takim hipokrytą i obłudnikiem? I masz rację piętnastego pogonimy także i Tuska, którym niczym nie różni się Kaczyńskiego. Pamiętajcie, emeryci na emeryturę, Anonim do uczciwej pracy, a nie do hejtowania i kłamania, a władza dla młodych!

  • E, Anonimie skoro jesteś tak „wyszczekany”, to jak skomentujesz aferę związaną z Campusem Polska? Bo cały czas próbujesz unikać tego tematu. Fajna ta Platforma, co to cenzuruje niewygodnych ludzi, co nie? Ale wiadomo, to wszystko w imię demokracji i walki z Kaczorem, temu należy póki co dać sobie wolne od metod demokratycznych, co nie Anonimie? PO jest inne niż PiS, co nie?

 9. https://wiadomosci.wp.pl/symetryzm-i-rola-mediow-opinia-6931901821500352a
  Tu masz ciekawy artykuł jako kontekst. Szczególnie ciekawe jest ten fragment: „Telefon do Marcina Mellera i sugestia, by z zaplanowanego panelu symetrystów usunął Grzegorza Sroczyńskiego, co zakończyło się (a trudno było tego nie przewidzieć) rezygnacją dziennikarza zarówno z panelu, jak i z uczestnictwa w Campusie w ogóle, pokazuje, że Platforma Obywatelska, wbrew nieustannie powracającym zapewnieniom, traktuje media podobnie jak Prawo i Sprawiedliwość. Media nie mają być czwartą władzą, nie mają spełniać funkcji kontrolnych, nie mają być przestrzenią krytyki i wolnej debaty, a ich jedynym celem jest pełnienie roli narzędzia w walce politycznej”.

  • Także czekam na odpowiedź Anonimie. Jak nie odpiszesz, to z Ciebie niezły demagog i manipulator, co to nie jest obiektywny

 10. 15 pazdziernika rozpoczynamy w tym roku „wykopki”. Mysle ze beda bardzo intensywne.

  • Nom, podobno ziemniaki obrodziły. Każda para rąk się przyda. Jak to miło Anonimie, że chcesz się wyrwać sprzed komputera, i aż tak się palisz do uczciwej pracy…

 11. Oni woleli wywiesic „biala flage” wczesniej, niz dac sie „zaorac” przez Donalda Tuska. Oni „robia w portki” kiedy tylko Donald Tusk zabiere glos. A pazdziernika pietnastego, pogonimy cala ta pis-owska holote …

  • XDDD Chyba sam nie wierzysz w to co piszesz. Ktoś miałby bać się Tuska? XDD

   • Z przemów Tuska co najwyżej można się śmiać, drugiego takiego demagoga nie słyszałem. Czekam tylko aż mi za zagłosowanie na niego obieca gwiazdkę z nieba XD

  • E, Anonimie skoro jesteś tak „wyszczekany”, to jak skomentujesz aferę związaną z Campusem Polska? Bo cały czas próbujesz unikać tego tematu. Fajna ta Platforma, co to cenzuruje niewygodnych ludzi, co nie? Ale wiadomo, to wszystko w imię demokracji i walki z Kaczorem, temu należy póki co dać sobie wolne od metod demokratycznych, co nie Anonimie? PO jest inne niż PiS, co nie? Także czekam na odpowiedź Anonimie. Jak nie odpiszesz, to z Ciebie niezły demagog i manipulator, co to nie jest obiektywny

  • https://wiadomosci.wp.pl/symetryzm-i-rola-mediow-opinia-6931901821500352a
   Tu masz ciekawy artykuł jako kontekst. Szczególnie ciekawe jest ten fragment: „Telefon do Marcina Mellera i sugestia, by z zaplanowanego panelu symetrystów usunął Grzegorza Sroczyńskiego, co zakończyło się (a trudno było tego nie przewidzieć) rezygnacją dziennikarza zarówno z panelu, jak i z uczestnictwa w Campusie w ogóle, pokazuje, że Platforma Obywatelska, wbrew nieustannie powracającym zapewnieniom, traktuje media podobnie jak Prawo i Sprawiedliwość. Media nie mają być czwartą władzą, nie mają spełniać funkcji kontrolnych, nie mają być przestrzenią krytyki i wolnej debaty, a ich jedynym celem jest pełnienie roli narzędzia w walce politycznej”.

 12. A czy te kable, ktore przecial ten smiglowiec policyjny. nie byly przypadkiem zalozone podczas premierowania premiera Tuska ?. To by wyjasnilo wszystko …

   • Szczególnie ten fragment dosłownie opisuje Ciebie i Twoje komentarze: „Krytyka mitycznych „symetrystów” jest więc nie tylko szkodliwa dla sfery publicznej. Jest także niepraktyczna z punktu widzenia celów samych „obrońców demokracji”. Ich postawa jest bowiem zwyczajnie nieskuteczna. Nie pomaga ani w pokonaniu PiS-u, ani w obronie demokracji. Nie pozwala ani przechylić szali na stronę liberalno-demokratycznej opozycji, ani uczynić Polski lepszym miejscem. Paradoksalnie to najbardziej jednostronni anty-PiS-owcy i zajadli krytycy „symetrystów” są efektywnie największymi sprzymierzeńcami partii rządzącej”.

   • Ooo, to też ciekawy fragment, myślę, że też może dać Ci do myślenia Anonimie: „Przede wszystkim, wbrew tezom głoszonym przez Janickiego, Władykę i wielu innych autorów, nie warto bronić partii opozycyjnych, lecz pewnych standardów i wartości. Koncentrowanie się na wspieraniu tej czy innej partii jest uzasadnione w dniu wyborów i na wiecach wyborczych, ale poza tym prowadzi do degeneracji życia publicznego. Normalna dyskusja polityczna staje się niemożliwa, ponieważ polityka prowadzona w modelu walki plemion jest z konieczności całkowicie bezmyślna. Ataki na symetryzm okazują się tak naprawdę atakami na samą praktykę myślenia”.

   • Niby zwykły tekst o symetrystach, a dobrze oddaje Twój problem. Czyli Twoje głupie i słabe ataki na jedną partię oraz obrażanie się na każdego kto nie jest z Tobą de facto „zabija” jakąkolwiek próbę dialogu. Nie mówiąc o tym, że obniża to poziom debaty publicznej do zwykłego nawalania się propagandą…

  • A Ty swoimi wypowiedziami Anonimie tylko potwierdzasz moje słowa, tj. że jesteś zaślepiony nienawiścią i tak naprawdę swoimi komentarzami działasz na niekorzyść opozycji, bo „przegrzewasz” temat i zniechęcasz ludzi swoją postawą. Kaczyński na jesieni podziękuje Ci i innym Tobie podobnym za kolejną kadencję…

  • A o J-23 to też ciekawa jest historia. Bo wśród jego pierwowzorów była taka postać jak Artur Ritter. Tu możesz więcej o nim poczytać: https://wielkahistoria.pl/artur-ritter-czy-pierwowzor-hansa-klossa-byl-komunistycznym-zbrodniarzem/
   Najbardziej haniebnym spośród jego epizodów był ten dotyczący współpracy AL z Gestapo, na skutek której przejęto archiwum Delegatury Rządu na Kraj w Warszawie. W ten sposób Niemcy dowiedzieli się o członkach agentury AK w swoich szeregach, co oznaczało dla tych ludzi śmierć, zaś Sowieci o części członków AK, co ułatwiło im późniejszą walkę z podziemiem. Taka tam ciekawostka historyczna, mało znana.

 13. Wybory nabieraja rumiencow. Warszawiak „z krwi i kosci”, wychowany na zoliborzu i ciagle tam mieszkajacy, pan „prezes” Jaroslaw Kaczynski, sp***dala w Swietokrzyskie, aby nie spotkac sie z Donaldem Tuskiem w rywalizacji o mandat poselski. Zaiscie wielki czlowiek i zbawca narodu !!!

  • Równie dobrze można to powiedzieć o Tusku, że Gdańszczanin „z krwi i kosci”, wychowany w niemickio-poskiej rodzinie i mieszkajacy w Sopocie, pan „Krul Europy” Donald Tusk, sp***dala do W-wki, aby nie spotkać się z swoimi krajanami, byleby tylko zdobyć mandat poselski.

  • Tusk to zaiście wielki człowiek i zbawca narodu, co to krytykuje innych za „spadochroniarstwo”, a sam robi to samo!!!

  • Przy okazji, bardziej z d**y zarzutu względem Kaczyńskiego nie słyszałem. Jak tak Tusk chce z nim rywalizować, to o ile Kaczyński rzeczywiście będzie w Świętokrzyskim rywalizował, to niech też startuje z Kielc. Jeśli tam wygra z Jarkiem (w bastionie PiS-u) to tym większe będzie jego zwycięstwo!

 14. Anonimie, mam dla Ciebie propozycję. Skoro wszyscy wiemy, że jesteś członkiem, wręcz fanatykiem Tuska i PO, to wskaż dlaczego powinniśmy na tę partię głosować. Jest tylko jeden warunek. Masz wskazać argumenty poza antyPiS i ośmiogwiazdkowe. W ogóle najlepiej by było, gdybyś podał argumenty bez nawiązania do PiS-u, po prostu podaj argumenty co PO chce zrobić dobrego dla Polski i Polaków.

  • Anonimie, mam dla Ciebie propozycję. Skoro wszyscy wiemy, że jesteś członkiem, wręcz fanatykiem Tuska i PO, to wskaż dlaczego powinniśmy na tę partię głosować. Jest tylko jeden warunek. Masz wskazać argumenty poza antyPiS i ośmiogwiazdkowe. W ogóle najlepiej by było, gdybyś podał argumenty bez nawiązania do PiS-u, po prostu podaj argumenty co PO chce zrobić dobrego dla Polski i Polaków.

 15. Trzeba przyznac, ze w Warszawie zastapi Pana Kaczynskieg,o inny filar pisowskiej inteligencji: Mark Suski. Poniesie druzgocaca kleske, ale temu panu juz nic nie moze zaszkodzic.

  • No to teraz Pan Donald Tusk nie rusza za Kaczyńskim i startuje w tym okręgu co on.
   PS
   Co do Warszawki oczywistym jest, że PiS tam przegra, za dużo tam mieszka peowskich lemingów

  • Anonimie, mam dla Ciebie propozycję. Skoro wszyscy wiemy, że jesteś członkiem, wręcz fanatykiem Tuska i PO, to wskaż dlaczego powinniśmy na tę partię głosować. Jest tylko jeden warunek. Masz wskazać argumenty poza antyPiS i ośmiogwiazdkowe. W ogóle najlepiej by było, gdybyś podał argumenty bez nawiązania do PiS-u, po prostu podaj argumenty co PO chce zrobić dobrego dla Polski i Polaków.

   • Ale póki co wygląda, że chyba nie potrafisz wskazać niczego pozytywnego, co PO mogłaby zrobić dla Polski i Polaków, także trochę słabo to wygląda…

 16. rozpedzic pisowska holote „na 4 wiatry”, posprzatac po nich I przywrocic normalnosc, gdzie prawo bedzie prawem a sprawiedliwosc sprawiedliwoscia, bedziè najwazniejszym zadaniem przyszlego rzadu

  • Tylko najgorsze, że PO ani Lewica tego nie zrobi. Przecież za ich rządów tez łamano prawo (to PO rozpoczęło spór o TK), tym bardziej, że co sam pokazujesz, nie mają oni żadnego pomysłu, co możnaby zrobić dobrego dla Polski i Polaków. Bo samo odsunięcie od władzy PiS to za mało, bo nie mają pomysłu co dalej. Wręcz patrząc na ich ruchy i zapowiedzi, to jeszcze bardziej docisnął dla zwykłych obywateli śrubę, w imię hasła „By PiS już więcej do władzy nie wrócił”…
   Także oby z PO nie było, jak w tym przysłowiu, że zamienił stryjek siekierkę na kijek…

  • Także Anonimie, moja propozycja dalej jest aktualna. Skoro wszyscy wiemy, że jesteś członkiem, wręcz fanatykiem Tuska i PO, to wskaż dlaczego powinniśmy na tę partię głosować. Jest tylko jeden warunek. Masz wskazać argumenty poza antyPiS i ośmiogwiazdkowe. W ogóle najlepiej by było, gdybyś podał argumenty bez nawiązania do PiS-u, po prostu podaj argumenty co PO chce zrobić dobrego dla Polski i Polaków.

   • Im dłużej milczysz, to tym bardziej wychodzi, że nawet taki zaślepieniec i manipulator jak Ty nie widzi nic pozytywnego, co PO mogłaby zrobić dla Polski i Polaków

 17. Zla wiadomosc dla pana Jaroslawa: w Swietokrzyskiem czeka na Pana Roman Giertych. Oj, latwo nie bedzie …

  • Żadne złe wiadomości. Giertych to jest cienki Bolek. I właśnie z tego powodu Kaczyński będzie miał bardzo łatwo, bo opozycja jest cienka. Nie potrafi nic poza wrzeszczeniem J**** PiS, co pokazuje jaką z jednej strony bezsilną, a drugiej bez jakiejkolwiek wizji, (poza objęciem koryta) mamy opozycję…

 18. Także Anonimie, moja propozycja dalej jest aktualna. Skoro wszyscy wiemy, że jesteś członkiem, wręcz fanatykiem Tuska i PO, to wskaż dlaczego powinniśmy na tę partię głosować. Jest tylko jeden warunek. Masz wskazać argumenty poza antyPiS i ośmiogwiazdkowe. W ogóle najlepiej by było, gdybyś podał argumenty bez nawiązania do PiS-u, po prostu podaj argumenty co PO chce zrobić dobrego dla Polski i Polaków. Im dłużej milczysz, to tym bardziej wychodzi, że nawet taki zaślepieniec i manipulator jak Ty nie widzi nic pozytywnego, co PO mogłaby zrobić dla Polski i Polaków

  • Przy okazji Anonimie, kolejny dzień, a Ty dalej nie potrafisz wskazać nic pozytywnego, co PO mogłaby zrobić dla Polski i Polaków…

 19. Sprawa zerwanej lini wysokiego napiecia przez smiglowiec policyjny na pikniku PiS, wyjasniona. Smiglowiec byl stacjonarny a to linia na niego napadla, i dlatego polegla. No i oczywiscie to jest „wina Tuska”.

   • Poza tym poducz się z bycia śmiesznym, bo powtarzanie boomerskich dowcipów ze Szkła Kontaktowego to marne poczucie humoru

  • Przy okazji Anonimie, wiesz już co PO mogłaby zrobić dla Polski i Polaków pozytywnego, czy dalej nie potrafisz wskazać choć jednego pozytywu z potencjalnych rządów PO? Oczywiście poza antPiS-em i odsunięciem PiS od władzy, bo to każda partia opozycyjna oferuje. Także czekamy dalej, a Ty dalej nudzisz nas swoim miernymi i kiepskimi żartami…

  • Och, jak miło, że tak tęsknisz za prezesem. Nie martw się, w październiku tryumfalnie powróci, między innymi dzięki Tobie 😉 Więcej antyPiS-u i propagandy, ludzie nie wytrzymają!!!

 20. Genialne zagranie prezesa Jaroslawa, ktore calkowicie zaskoczylo opozycje. Zamiast „jedynek” na listach PiS-u, wystawil „zera” !!!!

  • Przy okazji Anonimie, kolejny dzień, a Ty dalej nie potrafisz wskazać pozytywów z potencjalnych rządów PO…

  • E, Anonimie a co tam u Twojego ulubieńca Giertycha? Bo niby startuje ze Świętokrzyskiego, a prowadzi kampanię we Włoszech. Nie wiedziałem, że Włochy są częścią Polski…

 21. Przy okazji Anonimie, pochwal się z którego okręgu i z którego miejsca startujesz z list PO? Bo za ten hejt i bzdury które piszesz na pewno masz zapewnione miejsce, co nie?

 22. Prezes Glapa, ten ktory ma stac na strazy polskiej waluty, zabiera glos na wlasnej konferencji I od razu nasza waluta traci na wartosci prawie 5%. Panie Glapinski, pan placi sobie wiecej niz Pana amerykanski odpowiednik. Za co pan bierze te pieniadze ???

  • Waluta poleciała, nie na skutek konferencji Glapińskiego, a obniżenia stóp procentowych. Zamiast siać propagandę i ciemnotę, doucz się Anonimie!

  • Mam wrażenie, że PO żałuje, że wzięło Cię na ten wolontariat. Cienki, niedouczony bolek, co to nawet manipulować i kłamać nie potrafi. Tusk jest Toba zawiedzony Anonimie…

 23. Przy okazji Anonimie, dwa tygodnie minęło, a Ty dalej nie potrafisz wskazać pozytywów z potencjalnych rządów PO…

 24. Rzad PiS straszy migrantami. Buduje mur na granicy. Organizuje referendum w tej sprawled, a sam po cichu sprowadza ich setki tysiecy, udzielajac wiz za lapowki. Typowa Pis-owska hipokryzja. No I oczywiscie: wina Tuska.

  • No, bo otwarcie granic na wschodzie i wpuszczanie każdego by pomogło… w jeszcze większym zarabianiu przez Łukaszenkę i Putina

  • Jak tam „Zielona granica” od córki komunistycznego działacza, co to pisał kłamliwe artykuły o Żołnierzach Niezłomnych? Podobno dla Putina i reszty „fajnopolaków” takich jak Ty się podoba…

  • A przy okazji Anonimie, dwa tygodnie minęło, a Ty dalej nie potrafisz wskazać pozytywów z potencjalnych rządów PO… Coś słabo Ci idzie znajdywanie tych pozytywów z potencjalnych rządów PO, co samo przez się mówi wiele…

 25. Jezeli porownac afery „osmiorniczek” albo „zegarek Nowaka” za czasow PO, z tym co dzieje sie teraz, to „Boze patrzysz I nic nie robisz” !!!

  • Ach, jak ja uwielbiam uzasadnianie robienia wałów, bo inni „zabierali” mniej. To tak jakby złodziej który ukradł mi samochód jest mniej złośliwy niż ten który ukradł mi telefon. Pamiętaj Anonimie, zło jest złem, nieważne od skali…

  • Oj Anonimie, my i tak wiemy, że Ty tylko korzystasz z ruskich wiz i paszportów…

 26. A wiec wszystko jasne. Afera wizowa to kolejna wina Tuska. Czy ktos moze im wytlumaczyc ze Tusk nie jest juz w rzadzie od blisko 10-ciu lat ?

  • A jak tam Twój ulubieniec Giertych? Podobno dalej prowadzi kampanię wyborczą we Włoszech…

   • Napisz mu Anonimie, że wybory są w Polsce, a on startuje w Świętokrzyskim (może tego nie wie biedaczek)

 27. A dzisiaj pan prezes powiedzial, ze ta wizowa, to zadna afera, tylko taka „mala aferka”. Takie tylko malutkie co nieco. Jakies 100 czy 200 tysiecy przybyszow to zadne niebezpieczenstwo. Groznych to jest 1500 tych, o ktorych jest mowa w przyszlym referendum ….. A w ogole to wszystko wina Tuska.

  • Dobrze wiesz, że PO przyjęłaby nie 1500, a znacznie więcej, jak by Niemcy im kazali. Na marginesie, mam pytanie. Nie boli Cię też hipokryzja PO w sprawie migrantów? Bo przecież od dwóch lat mówili „refugees welcome”, czy wyzywali bohaterską Straż Graniczną od morderców, a teraz straszą podobnie jak PiS imigrantami. Nie widzisz w tym hipokryzji?

  • Widać mu uderzyło to wino do głowy, skoro jeszcze jakiś miesiąc temu cisnął PO i mówił, cytuję: „Donald Tusk cofnął Polaków o kilka wieków do tyłu, zrobił z nas kraj koczowniczy”, a teraz startuje z ich list…

  • Oho, Anonim założył kolejne troll konto. PeOwski J-23 znów nadaje…

  • Zapomniałeś w nicku dodać, że jesteś „Platformerski” albo „Subiektywny”, a nie niezależny

  • Bo jakbym dal TVP Info czy wpolityce, to zaraz byś pisał, że to pisowska propaganda i kłamstwa mająca wybielić Kaczyńskiego…

  • O, jak fajnie, że poruszyłeś temat Marszałka Senatu – Pana Grodzkiego. Co sądzisz Anonimie o tym, że Pan Marszałek nie zgodził się na uchylenie swojego immunitetu, by stanąć przed sądem?

   • A wcześniej przez ponad pół roku nie chciał poddać wniosku o jego uchylenie pod głosowaniem. Przecież w PO nie ma aferałów i wszyscy są niewinni, także czego się boi?

 28. O zgrozo, UE znioslo embargo na ukrainskie zboze. Oni zapomnieli powiedziec ze unijnym komisarzem rolnictwa jest pis-owiec, pan Wojciechowski. Dla PiS-u to oczywiscie
  wina Tuska.

  • O Ty onuco, to już nie chcesz wspierać Ukraińców w ich walce z Rosją?

  • Jak Ci nie wstyd Anonimie pisać takie słowa w rocznicę zdradzieckiego ataku ZSRR na Polskę. A no tak, zapomniałem się dla Ciebie towarzyszu Anonimie, to nie był atak, a „wyzwalanie” uciskanych przez polskich Panów bratnich narodów Ukrainy i Białorusi. Powinieneś się wstydzić za ten atak na Ukrainę! Pan Tusk jak się dowie to wywali Cię Anonimie zarówno z list, jak i z partii! I nici z przejażdżki na jego białym koniu po zwycięstwie nad pisowscami!

 29. A moze te tysiace wiz za lapowke, to byly wizy humanitarne ? A to zmienia wszystk.

  • PS Anonimie, czemu Giertych dalej prowadzi kampanię wyborczą we Włoszech? Wielki prawnik i nie wie, że głosy Polonii zaliczane są do okręgu warszawskiego a nie świętokrzyskiego?

  • Uważaj na te „winka Tuska”, bo Kołodziejczakowi uderzyły do głowy i sprzedał za nie swoje ideały…

 30. Czy ktos moze wie, gdzie sie podziewaja panowie Macierewicz I Terlecki ?. Pytam nie dlatego ze mi ich brakuje, ale jezeli zamkneli ich przed wyborami w jakiejs obskurnej szafie, i zamkneli na klucz, to troche mi ich zal.

 31. Pan PAD zabral glos. Przytoczyl slynne haslo z czasow ii wojny: „tylko swinie siedza w kinie”. To samo sobie pomyslalem kiedy pan PAD byl w kinie na filmie ” Smolensk” …………

  • Przypominam Ci Anonimie, że również na festiwalu w Wenecji nagrodę w 1941 r. zdobył film „Heimkehr” („Powrót do ojczyzny”), w którym m. in. zagrał stryjek Marka Kondrata. Także hasło jak najbardziej zasadne, tym bardziej że film Holland niczym się nie różni od tamtej propagandówki.

  • Przy okazji onucko coś słabo Ci idzie wskazywanie sukcesów PO. Żadnych pomysłów? Nie jestem tym zdziwiony…

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.