Czym się kierować przy wyborze okularów – poradnik kupującego

0
30

Wybór odpowiedniej pary okularów to niełatwa sprawa. Warto jednak przywiązać do niej szczególną uwagę, ponieważ okulary towarzyszą użytkownikowi przez niemal cały dzień. Ich właściwe dopasowanie zapewnia nie tylko komfort, ale także pozwoli na stosowanie jednej pary przez dłuższy czas. Ważne jest także, aby oprawki wyglądały dobrze oraz były stylowym dopełnieniem stroju. O czym jeszcze warto pamiętać, kupując okulary? Oto kilka przydatnych wskazówek.

Reklama

Wybierz okulary odpowiednie dla twojego kształtu twarzy

Jeżeli chcesz dobrze prezentować się w oprawkach, musisz wziąć pod uwagę kształt swojej twarzy. Właściwie dobrane okulary pozwalają optycznie zmienić proporcje twarzy, nadać jej harmonii oraz atrakcyjnego wyglądu. Dlatego tak ważne jest, aby znać podstawowe zasady, które pozwolą ci wybrać najlepszy model. Przedstawiamy kilka propozycji dla najpopularniejszych kształtów twarzy.

Okulary dla twarzy okrągłej

Twarz okrągła charakteryzuje się pełnymi policzkami oraz łagodnymi rysami twarzy. Okulary powinny być tak dobrane, aby optycznie ją wysmuklić. W tym celu najlepiej sprawdzą się oprawki o prostokątnych oraz kwadratowych kształtach. Dobrze będą wyglądać także okulary w kształcie kociego oka.

Okulary dla twarzy trójkątnej

Osoby z twarzą trójkątną mają widocznie szersze czoło, wąski podbródek, smukłą twarz oraz zaznaczone kości policzkowe. Będą najlepiej wyglądać w okularach okrągłych typu lenonki, a także owalnych. W tym przypadku warto postawić także na delikatne oprawki, które nadadzą twarzy lekkość.

Okulary dla twarzy kwadratowej

W przypadku twarzy kwadratowej mamy do czynienia z wyraźnie zaznaczoną linią szczęki oraz prostą linią czoła, które mają podobną szerokość. Tutaj przydadzą się okulary, które pozwolą złagodzić ostre rysy. Do tego celu świetnie sprawdzą się owalne oraz okrągłe poprawki. Można także zdecydować się na ramki z jaśniejszym dołem, by twarz wydawała się subtelniejsze.

Okulary dla twarzy owalnej

Osoby charakteryzujące się tym kształtem twarzy mają znacznie ułatwione zadanie. Twarz owalna ma harmonijne proporcje, dzięki czemu będzie dobrze wyglądać w większości modeli.

Zwróć uwagę na szkła korekcyjne

Szkła korekcyjne wbrew pozorom mają wpływ nie tylko na jakość widzenia oraz komfort użytkowania okularów, ale także znacząco wpływają na wygląd użytkownika.

Na rynku są dostępne szkła sferyczne oraz asferyczne. Soczewki sferyczne pojawiły się w optyce okularowej jako pierwsze. Ich wadą jest zniekształcenie obrazu przy krawędziach szkieł. Poza tym w zależności od tego, czy są zastosowane soczewki dodatnie, czy ujemne, mogą one optycznie powiększać lub pomniejszać oczy, przez co twarz wydaje się mieć zaburzone proporcje. Nowszym i chętnie wybieranym rozwiązaniem przy znaczniejszych wadach wzroku są soczewki asferyczne. Charakteryzują się one lekkością, są pocienione na bokach, a przy tym nie zaburzają proporcji twarzy, a poza tym oddają naturalną wielkość oczu dla patrzącego.

Inną kwestią, na którą warto zwrócić uwagę, jest materiał, z jakiego wykonane są szkła. Soczewki szklane zwane inaczej mineralnymi są dosyć ciężkie, co może sprawiać dyskomfort osobie noszącej. Lepszym wyborem będą soczewki wykonane z tworzywa sztucznego, czyli organiczne. Są bardziej odporne oraz lżejsze.

Gdzie kupować okulary korekcyjne?

Wiele osób decyduje się na zakup okularów w stacjonarnym salonie optycznym. Nie jest to jednak najbardziej ekonomiczne rozwiązanie. Lepszym wyborem, który pozwoli Ci nabyć te same produkty o nawet 30% taniej, jest sklep internetowy wOkularach.pl. Masz tam dostęp do wielu sprawdzonych marek w atrakcyjnych cenach. Wejdź na https://www.wokularach.pl/ i wybierz idealny model dla siebie.

Materiał sponsorowany

 

 

Reklama
Poprzedni artykułPrzeczytaj z nami Ballady i romanse Adama Mickiewicza
Następny artykułKryminalni zabezpieczyli prawie 300 gramów narkotyków