Biegiem przez Platerów po raz 11

0
260

Dwie atestowane trasy czekały na uczestników popularnych biegów ulicznych – Biegiem przez Platerów. Tegoroczna edycja wydarzenia zgromadziła blisko 240 zawodników, którzy zmierzyli się z półmaratonem i dystansem 5 km oraz wystartowali w konkurencji nordic walking. Patronat Honorowy nad imprezą objęli wicestarosta Michał Michaluk oraz wójt gminy Platerów, Jerzy Garucki. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Biegiem przez Platerów to nie tylko doskonała okazja do spotkania się, integracji środowiska biegaczy, wspólnego kibicowania, ale także do spróbowania przysmaków z lokalnych, sezonowych owoców, przede wszystkim z jabłek. Impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń sportowych, a tegoroczna 11. edycja zgromadziła blisko 250 zawodników z terenu kraju i zagranicy. Dodatkowo w zawodach uczestniczyła też bardzo pokaźna grupa dzieci, które rywalizowały ze sobą na miejscowym stadionie, startując w jednym z czterech dystansów – od 200 do 600 metrów.

Reklama

Trasa zawodów głównych została natomiast wytyczona tradycyjnie ulicami Platerowa. Start i meta biegów zlokalizowana została na ulicy Dworcowej w pobliżu Biblioteki Publicznej. Zarówno piątka, jak i półmaraton były to biegi rozgrywane na jednej pętli. W samo południe wystartował półmaraton. Zawodnicy wybiegli z Platerowa ulicą Kościelną w kierunku Kisielewa, dalej przez Michałów pobiegli w kierunku Mężenina-Kolonii i Mężenina – tutaj czekał ich malowniczy odcinek z widokiem na rzekę Bug. Następnie pobiegli w stronę Klimczyc-Kolonii, Lipna i przez Kisielew wrócili na metę w Platerowie.

Tuż za zawodnikami zmagającymi się z półmaratonem wyruszyli biegacze na 5 km i uczestnicy marszu Nordic Walking. Start z ulicy Dworcowej poprowadził zawodników w ulicę Kościelną, przed skrzyżowaniem w Kisielewie czekała na nich nawrotka, w Platerowie skręcili w ulicę Spokojną, Pocztową, 3 Maja, Kościelną i Dworcową dotarli z powrotem do mety.

Trasę półmaratonu najszybciej pokonał Kamil Walczyk z Makowa, który zdobył złoty medal. Tuż za nim na metę przybiegł Jacek Chruściel z Miedzyrzeca Podlaskiego reprezentujący Międzyrzecką Grupę Biegową. Jako trzeci linię mety przekroczył Andrii Pavelko z Kharkiv’a reprezentujący grupę 4F Kharkiv. Najszybsza wśród kobiet była Lidia Czarnecka z miejscowości Bliżyn, jako druga metę przekroczyła Beata Dąbrowska z Siedlec reprezentująca barwy Yulo Run Team. Trzecia na mecie zameldowała się natomiast Veronika Kalashnikova z Kharkiv’a biegająca w grupie 4F Kharkiv.

Na dystansie biegowym 5 km najszybszy był Andrzej Starżyński z Końskowoli reprezentujący barwy UMCS Lublin, tuż za nim metę przekroczył Kamil Młynarz z Łęcznowoli biegający w grupie SKB Kraśnik. Jako trzeci na mecie zameldował się Paweł Wysocki z Lublina reprezentujący klub lubelskibiegacz.pl TEAM. Wśród kobiet najszybsza okazała się Mariola Baranowska z Międzyrzeca Podlaskiego biegająca w MKS Żak Biała Podlaska, drugie miejsce wywalczyła Beata Klimek z Rawy Mazowieckiej – zawodniczka AZS-AWF Biała Podlaska/ Następny Krok TEAM. Trzecia była natomiast Joanna Szmit z Lublina.

Konkurencję Nordic Walking wygrał Waldemar Danielski z Sokołowa Podlaskiego, tuż za nim był Janusz Komorzycki z Mińska Mazowieckiego, a trzeci Waldemar Hryciuk z Białej Podlaskiej trenujący w TKKF Krzna Biała Podlaska. Wśród kobiet najszybciej 5 km trasę pokonała Jolanta Zapałowska z Siedlec reprezentująca Slow Jogging Siedlce, druga była Teresa Hryciuk z Białej Podlaskiej trenująca w TKKF Krzna Biała Podlaska, natomiast jako trzecia linię mety przekroczyła Justyna Żebrowska z Janowa Podlaskiego, reprezentująca klub KB Biała Biega.

Patronat Honorowy nad imprezą objęli wicestarosta Michał Michaluk oraz wójt gminy Platerów, Jerzy Garucki. Partnerem wydarzenia był Samorząd Województwa Mazowieckiego.

Fot. Marcin Bobryk

Reklama
Poprzedni artykułRCKU monitoruje jakość powietrza
Następny artykułMechanik/Elektryk/Technik utrzymania ruchu