Awanse w łosickiej policji

1
1505

Uroczysta zbiórka funkcjonariuszy policji była okazją do świętowania setnej rocznicy powołania tej formacji. Podczas obchodów jubileuszowych, awansowano także 14 policjantów z miejscowej komendy powiatowej na wyższe stopnie policyjne. Nie zabrakło gratulacji, życzeń i oficjalnych przemówień.

Święto Policji w łosickiej komendzie odbyło się z udziałem kierownictwa jednostki, policjantek, policjantów pracowników cywilnych oraz zaproszonych gości. Swoją obecnością uroczystość zaszczycili przedstawiciele samorządu, duchowieństwa oraz prokuratury, służb i instytucji współpracujących.

Reklama

– 24 lipca 1919 roku powołano Policję Państwową, która miała stać na straży bezpieczeństwa i porządku publicznego w II Rzeczypospolitej. Rok 2019 jest dla nas szczególny, obchodzimy bowiem 100 rocznicę tych wydarzeń – mówi Tomasz Zozula, oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Łosicach.

Pamięć poległych w służbie Polsce i w imię najwyższych wartości policjantów przywołał szef miejscowej policji insp. Dariusz Borkowski. Przypomniał, że każdy z nich ślubował wiernie służyć narodowi, chronić ustanowiony Konstytucją Rzeczypospolitej Polskiej porządek prawny i strzec bezpieczeństwa państwa i jego obywateli, nawet z narażeniem życia. Komendant wspomniał także 122 funkcjonariuszy, którzy od 1990 roku do końca wypełnili rotę ślubowania.

Dariusz Borkowski złożył również życzenia i podziękowania wszystkim policjantkom i policjantom za trudną służbę, wymagającą poświęceń i zaangażowania. Za troskę o drugiego człowieka i za to wszystko co buduje zaufanie do policji. Słowa uznania usłyszeli też pracownicy cywilni za wkład w dobre funkcjonowanie jednostki i wsparcie.

Z okazji Święta Policji awansowanych na wyższe stopnie zostało 14 policjantów.

Na stopień starszego posterunkowego
post. Katarzyna Gawłowska
post. Łukasz Szupiluk

Na stopień sierżanta
st. post. Paweł Iwaniuk
st. post. Piotr Jaszczuk

Na stopień starszego sierżanta
sierż. Damian Borkowski
sierż. Marcin Sawicki

Na stopień sierżanta sztabowego
st. sierż. Patryk Goś

Na stopień młodszego aspiranta
sierż. szt. Łukasz Paczóski

Na stopień starszego aspiranta
asp. Roman Jankiewicz
asp. Mariusz Wróbel
asp. Wojciech Zbrzeźniak

Na stopień aspiranta sztabowego
st. asp. Waldemar Rzewuski
st. asp. Adam Warowny
st. asp. Mariusz Wyczółkowski

Reklama
Poprzedni artykułKrecik i Panda
Następny artykułZabrał pijanemu kluczyki od samochodu

1 KOMENTARZ

Możliwość dodawania komentarzy nie jest dostępna.