W zeszłym tygodniu łosicka policja odnotowała następujące zdarzenia:Kradzież z włamaniem W nocy 26/27 września 2016 roku w miejscowości Chlebczyn nieznani sprawcy po wyłamaniu zamka w drzwiach do garażu weszli do środka skąd dokonali kradzieży rozdzielni elektrycznej, przewodów elektrycznych oraz narzędzi murarskich i materiałów budowlanych o łącznej wartości 3000 złotych. Pokrzywdzeni są 31 letni mieszkaniec Łosic i 62 letni mieszkaniec gminy Platerów. Uszkodzenie łódki 27 września 2016 roku w KPP Łosice, 53 letni mieszkaniec gminy Sarnaki złożył zawiadomienie o uszkodzeniu mienia. Do zdarzenia doszło w okresie 19-22 września b.r. w miejscowości Zabuże. Nieznany sprawca piłą motorową pociął drewnianą łódź na kilka części. Wartość zniszczonego mienia została oszacowana na 1000 złotych. Kradzież kół 28 września 2016 roku do KPP w Łosicach zgłosił się 50 letni mieszkaniec Siedlce, który złożył zawiadomienie o kradzieży. W okresie 24-27 września b.r. w miejscowości Horoszki Duże, nieznany sprawca ze stojącego z stodole rozrzutnika dokonał kradzieży dwóch kół. Wartość strat została oszacowana na 1000 złotych. Groźby karalne 27 września 2016 roku w Łosicach w parku XX lecia, 35 letni mieszkaniec Łosic groził pozbawieniem życia 55 letniej mieszkance gminy Przesmyki. Pokrzywdzona obawiając się spełnienia gróźb złożyła w tej sprawie zawiadomienie o przestępstwie. Kradzież pawia 30 września 2016 roku w KPP Łosice, 69 letni mieszkaniec Łosic złożył zawiadomienie o kradzieży pawia. Do zdarzenia doszło w nocy 11/12 września b.r. w miejscowości Niemojki. Nieznany sprawca włamał się do budynku gospodarczego skąd ukradł ptaka ozdobnego. Wartość pawia oszacowano na 600 złotych. Pobicie 30 września 2016 roku w miejscowości Nowosielec kilku nieznanych sprawców dokonało pobicia, 73 letniego mieszkańca gminy Łosice kopiąc go i bijąc rękoma po ciele. Mężczyzna z obrażeniami organizmu przebywa w szpitalu. Policja ustala sprawców pobicia. Nietrzeźwy kierujący 1 października 2016 roku w miejscowości Chłopków 68 letni mieszkaniec gminy Platerów kierował po drodze publicznej samochodem osobowym marki VW Passat będąc w stanie nietrzeźwości. Badanie alkometrem wykazało 2,4 promila alkoholu w organizmie. Wypadek drogowy 1 października 2016 roku na trasie Sarnaki – Hołowczyce samochód osobowy zderzył się z motocyklem. Ze wstępnych ustaleń policjantów na miejscu zdarzenia wynika, że kierujący samochodem osobowym marki Opel, 24 letni mieszkaniec gminy Sarnaki skręcając w lewo na posesję nie ustąpił pierwszeństwa jadącemu z naprzeciwka motocyklowi marki Honda czym doprowadził do zderzenia pojazdów. Na skutek zdarzenia poważnych obrażeń lewej nogi doznał 46 letni motocyklista. Obaj kierujący byli trzeźwi. Poszkodowany został przewieziony do szpitala w Łosicach. Policja wyjaśnia okoliczności wypadku.
Komentarze