
Temat promocji turystycznej regionu nadbużańskiego został podjęty już na Forum Budowania Partnerstwa Lokalnego na rzecz ożywienia społeczno – gospodarczego, które przez wiele miesięcy odbywało się w Łosicach w 2017 roku. Organizatorami forum był Powiatowy Urząd Pracy w Łosicach oraz Starostwo Powiatowe w Łosicach. Tam uczestnicy grupy roboczej, przygotowali prezentację dotyczącą Lokalnej Organizacji Turystycznej LOT nad Bugiem, która po raz pierwszy została zaprezentowana szerszej grupie odbiorców. Potrzeba promocji turystycznej regionu otrzymała także największą ilość głosów, spośród wszystkich forumowiczów – skomentował Karol Juszyński, dyrektor GOK w Platerowie.

Po ostatnim spotkaniu zawiązała się grupa robocza w skład której wchodzi: pani Emilia Borysiak – pracownik Urzędu Gminy w Starej Kornicy, pani Agnieszka Wojtkowska – prezes LGD Tygiel Doliny Bugu, pani Emilia Śnieżko – pracownik Urzędu Gminy w Mielniku, pani Justyna Paluch – przedsiębiorca gminy Sarnaki, pan Rafał Siwek – dyrektor MGOK w Drohiczynie, pan Mariusz Stawiecki – przedsiębiorca gm. i m. Siemiatycze, oraz pan Karol Juszyński – dyrektor GOK w Platerowie. Zadaniem grupy roboczej były m.in. opracowanie statutu oraz dokumentów na spotkanie założycielskie a także rekrutacja podmiotów zainteresowanych przystąpieniem do LOT nad Bugiem.

Prezesem stowarzyszenia został Mariusz Stawiecki, wiceprezesem Justyna Paluch a członkami zarządu: Anna Tarkowska, Agnieszka Wojkowska, Waldemar Bielak, Anna Sekielska, Emila Śnieżko, Anna Szpura oraz Michał Michaluk.
Foto: Anna TarkowskaTwoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze