Jubileusz miłości i wierności – Złote i Diamentowe Gody w Gminie Sarnaki

Ponad pół wieku temu wypowiedzieli sakramentalne „tak”, przyrzekając sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską. Dziś, po pięćdziesięciu i sześćdziesięciu latach wspólnej drogi, świętowali nie tylko rocznicę ślubu, ale przede wszystkim świadectwo trwałości związku, opartego na wzajemnym szacunku i wsparciu. 12 października 2025 roku w Gminie Sarnaki odbył się wyjątkowy Jubileusz Złotych oraz Diamentowych Godów, zorganizowany dla par, które w 2024 roku obchodziły 50. i 60. rocznicę zawarcia małżeństwa.

To piękne, gdy dwoje ludzi poznaje się, zakochuje i postanawia iść przez życie razem. Ale – jak przypomina poeta Konstanty Ildefons Gałczyński – „nie wystarczy pokochać, trzeba jeszcze umieć wziąć tę miłość w ręce i przenieść ją przez całe życie”. Te słowa stały się mottem spotkania, którego bohaterami byli małżonkowie – świadkowie minionych czasów i żywego przykładu wartości rodzinnych.

Złote Gody – 50 lat razem

  1. Krystyna i Eugeniusz Gregorczuk
  2. Ewa i Krzysztof Starosielscy
  3. Elżbieta i Franciszek Kowiescy
  4. Krystyna i Jan Rypina
  5. Jadwiga i Józef Lipińscy
  6. Elżbieta i Wiesław Jakoniuk
  7. Krystyna i Stanisław Czerko
  8. Alicja i Krzysztof Bobińscy
  9. Otylia i Wiesław Zubkowicz
  10. Bożena i Marian Kuźmicz

Diamentowe Gody – 60 lat miłości

  1. Janina i Kazimierz Obrępalscy
  2. Janina i Henryk Gajowieccy
  3. Daniela i Adam Onopiuk
  4. Jadwiga i Ryszard Czerko
  5. Henryka i Józef Jaskólscy
  6. Marianna i Józef Stachowicz

W uroczystości udział wzięło dziewięć par, którym wręczono medale i dyplomy. Świętowanie rozpoczęto Mszą Świętą w Kościele Parafialnym w Sarnakach, odprawioną w intencji Jubilatów przez ks. prałata dr. Andrzeja Jakubowicza. Małżonkowie odnowili przysięgę małżeńską i otrzymali gratulacje od biskupa drohiczyńskiego ks. dr. Piotra Sawczuka, wraz z pamiątkowymi krzyżami.

Dalsza część obchodów odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury w Sarnakach. Gospodarzami wydarzenia były Magdalena Terlikowska, Kierownik USC, oraz jej zastępczyni Joanna Zańko. Wójt Gminy Sarnaki, Grzegorz Arasymowicz, w uroczystym przemówieniu złożył Jubilatom serdeczne życzenia, dziękując im za przykład miłości i przywiązania. W imieniu Wojewody Mazowieckiego list gratulacyjny odczytała Emilia Borysiak, Sekretarz Gminy.

Najważniejszym momentem było udekorowanie małżonków Medalami za Długoletnie Pożycie Małżeńskie przyznanymi przez Prezydenta RP. Aktu dekoracji dokonał Wójt, a gratulacje złożyła również Justyna Filipiuk, Przewodnicząca Rady Gminy.

Nie zabrakło wzruszeń, kwiatów oraz wspólnych fotografii. Pamiątkowe zdjęcia wykonała Anna Klimaszewska, Dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Sarnakach. Podczas wspólnego toastu symboliczną lampką szampana odśpiewano tradycyjne „Sto lat”.

Uroczystość uświetnili lokalni artyści: Zespół Mandolinowy z Sarnak oraz kabaret „Łzy Sołtysa” z GOK. Goście mogli delektować się poczęstunkiem przygotowanym przez Panie z Koła Gospodyń Wiejskich w Bindudze, które wystąpiły w pięknych strojach ludowych, podkreślając regionalny charakter wydarzenia.

Dla par, które nie mogły uczestniczyć w jubileuszu, przewidziano indywidualne spotkania z Wójtem Gminy Sarnaki.

Źródło i opracowanie własne Aktualizacja: 15/10/2025 09:12

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości