Większość mieszkańców Łosic oburza się słysząc o zagospodarowaniu łosickiego zalewu, który pełni aktualnie rolę zbiornika ściekowego dla wód opadowych spływających z ulic. To miejsce było niegdyś jedną z nielicznych użytkowych atrakcji w Łosicach. Przymominamy, że w roku 1966 zalew został otwarty w celach rekreacyjnych, a dzisiaj to miejsce praktycznie służy tylko wędkarzom.
Na pewno większość z nas pamięta czasy , kiedy na plaży przy zalewie zbierały sie tłumy mieszkańców z Łosic , aby wypocząć , zrelaksować się oraz popływać w niezanieczyszczonym kąpielisku.
Pomysłów jest mnóstwo, aby zagospodarować teren zalewu, tak , aby służył społeczności łosickiej , jak to było wiele lat temu. Projekt deptaka wokół "Jeziorka" , plaża, niewielka scena , gdzie mogłyby odbywać się eventy mniejszego formatu. Owszem - spore przedsięwzięcie finansowe, ale nie ma wątpliwości, że większość mieszkańców Łosic byłaby z tego zadowolona.
Aktualnie możemy tylko podziwiać wspaniałe widoki naszego "Jeziorka". Najpiękniej wygląda przy zachodzie słońca.
[one_fourth]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/07/jez11.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth]
[one_fourth]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/07/jez21.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth]
[one_fourth]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/07/jez31.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth]
[one_fourth_last]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/07/jez41.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth_last]
[one_fourth]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/07/jez51.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth]
[one_fourth]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/07/jez61.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth]
[one_fourth]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/07/jez71.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth]
[one_fourth_last]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/07/jez8.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth_last]
[one_fourth]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/07/jez9.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth]
[one_fourth]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/07/jez10.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth]
[one_fourth]
[frame src="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2013/07/jez11.jpg" width="150" height="150" linkstyle="pp"]
[/one_fourth]
Foto: Łukasz Chaciński
Komentarze