W Łodzi w dniach 21-23.06.2013 r. na stadionie Akademickiego Zespołu Sportowego przy ul. Lumumby 22 odbyły się Mistrzostwa Polski szkół podstawowych.Naszą gminę i powiat reprezentowało aż siedem uczennic z ZS Nr 1 w Łosicach. Pierwszego dnia zawodów tradycyjnie odbyły się eliminacje, w których wzięło udział prawie 3 tys. młodych zawodników i zawodniczek z 72 miast. Prawo startu w zawodach miały tylko trzy najlepsze zawodniczki w danej kategorii wiekowej z każdego miasta. PUKS „Jedynka” w Ogólnopolskim Finale "Czwartków Lekkoatletycznych” reprezentowały następujące zawodniczki: klasa IV – Karolina Kamińska i Kinga Sajna - obie w skoku w dal, klasa V – Kamila Denisiuk – bieg na 60 m i Marta Czarnocka – skok w dal, klasę VI – Zuzanna Panasiuk – bieg na 300 m, Klaudia Chromińska – skok wzwyż oraz Kaja Tarkowska – skok w dal. Do niedzielnych finałów awans wywalczyły trzy uczennice: Kamila Denisiuk w biegu na 60m – 8,85s, Karolina Kamińska w skoku w dal – 4,13m oraz Kinga Sajna w skoku w dal – 4,05. Pozostałe osoby po zaciekłej rywalizacji nie wystartowały w finałach swoich konkurencji i zajęły następujące lokaty: Klaudia Chromińska – 18 miejsce, Zuzanna Panasiuk – 21 miejsce, Czarnocka Marta – 41 miejsce, Tarkowska Kaja – 49 miejsce. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w niedzielę rano. Pierwsza, o godzinie 10.20 do rywalizacji w półfinałach biegu na 60 m przystąpiła Kamila Denisiuk. Po bardzo szybkim biegu niestety nie uzyskała awansu do finału, zabrakło zaledwie 0.03 sekundy i ostatecznie zajęła 10 miejsce w Polsce, poprawiając zeszłoroczny sukces o dwie lokaty. O godzinie 12.00 zaplanowano finał skoku w dal dziewcząt klas czwartych, w którym to znalazły się aż dwie uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łosicach. Konkursowi towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ dzień wcześniej dziewczyny skakały nieco poniżej oczekiwań trenera i ostatecznie Karolina Kamińska uzyskała 9 wynik a Kinga 12 eliminacji. Jednak konkurs finałowy okazał się szczęśliwy dla dziewczyn. Dobra pogoda i pozytywne nastawienie zaowocowały pierwszym medalem w historii Łosic zdobytym przez reprezentantkę naszej gminy. Karolina Kamińska znalazła się na I miejscu listy startowej i rozpoczęła cały konkurs bardzo mocnym akcentem. Skok w pierwszej kolejce na odległość 4,35m i w drugiej 4,41m oraz w trzeciej 4,31m pozwolił objąć prowadzenie w konkursie i dał pewny awans do najlepszej ósemki w kraju. Drugiej z dziewczyn nie udało się przekroczyć w trzech skokach granicy 4 m i ostatecznie zajęła 11 miejsce w Polsce, które jest ogromnym osiągnięciem tej zawodniczki, zważając na fakt, iż niespełna rok systematycznie trenuje skok w dal. Po chwili przerwy emocje sięgnęły zenitu. Trzy nieco słabsze skoki Karoliny (4,12-4,02-4,12) i nieustanna pogoń rywalek do ostatniej kolejki kosztowały naszą całą reprezentację mnóstwo nerwów, a kilka chwil oczekiwań na oficjalne rezultaty dłużyła się w nieskończoność. Okrzyki radości rozpoczęły się w momencie, gdy główny spiker zawodów ogłosił ostateczne wyniki. Okazało się, że wygrała Karolina Kamińska zaledwie 2 centymetrami wyprzedziła reprezentantkę Bydgoszczy i 8 centymetrami zawodniczkę z Jarocina. Karolina, złota medalistka, otrzymała pamiątkowy puchar, powołanie do reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe oraz główną nagrodę - wyjazd do Disneylandu we Francji. Głównym sponsorem nagród jest PKN ORLEN, a patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaś nagrody zwycięzcom wręczali: polscy olimpijczycy Marian Woronin, Artur Partyka oraz Marszałek Województwa i Prezydent Miasta Łodzi. Serdecznie gratulujemy naszym młodym zawodniczkom, życzymy kolejnych sukcesów i mamy nadzieję, że wysiłki dzieci i ich rodziców nie pójdą na marne.
Komentarze