Reklama

XIX Finał Czwartków Lekkoatletycznych Łódź 2013

25/06/2013 13:33

W Łodzi w dniach 21-23.06.2013 r. na stadionie Akademickiego Zespołu Sportowego przy ul. Lumumby 22 odbyły się Mistrzostwa Polski szkół podstawowych.Naszą gminę i powiat reprezentowało aż siedem uczennic z ZS Nr 1 w Łosicach. Pierwszego dnia zawodów tradycyjnie odbyły się eliminacje, w których wzięło udział prawie 3 tys. młodych zawodników i zawodniczek z 72 miast. Prawo startu w zawodach miały tylko trzy najlepsze zawodniczki w danej kategorii wiekowej z każdego miasta. PUKS „Jedynka” w Ogólnopolskim Finale "Czwartków Lekkoatletycznych” reprezentowały następujące zawodniczki: klasa IV – Karolina Kamińska i Kinga Sajna - obie w skoku w dal, klasa V – Kamila Denisiuk – bieg na 60 m i Marta Czarnocka – skok w dal, klasę VI – Zuzanna Panasiuk – bieg na 300 m, Klaudia Chromińska – skok wzwyż oraz Kaja Tarkowska – skok w dal. Do niedzielnych finałów awans wywalczyły trzy uczennice: Kamila Denisiuk w biegu na 60m – 8,85s, Karolina Kamińska w skoku w dal – 4,13m oraz Kinga Sajna w skoku w dal – 4,05. Pozostałe osoby po zaciekłej rywalizacji nie wystartowały w finałach swoich konkurencji i zajęły następujące lokaty: Klaudia Chromińska – 18 miejsce, Zuzanna Panasiuk – 21 miejsce, Czarnocka Marta – 41 miejsce, Tarkowska Kaja – 49 miejsce. Prawdziwe emocje rozpoczęły się w niedzielę rano. Pierwsza, o godzinie 10.20 do rywalizacji w półfinałach biegu na 60 m przystąpiła Kamila Denisiuk. Po bardzo szybkim biegu niestety nie uzyskała awansu do finału, zabrakło zaledwie 0.03 sekundy i ostatecznie zajęła 10 miejsce w Polsce, poprawiając zeszłoroczny sukces o dwie lokaty. O godzinie 12.00 zaplanowano finał skoku w dal dziewcząt klas czwartych, w którym to znalazły się aż dwie uczennice Szkoły Podstawowej Nr 1 w Łosicach. Konkursowi towarzyszyły ogromne emocje, ponieważ dzień wcześniej dziewczyny skakały nieco poniżej oczekiwań trenera i ostatecznie Karolina Kamińska uzyskała 9 wynik a Kinga 12 eliminacji. Jednak konkurs finałowy okazał się szczęśliwy dla dziewczyn. Dobra pogoda i pozytywne nastawienie zaowocowały pierwszym medalem w historii Łosic zdobytym przez reprezentantkę naszej gminy. Karolina Kamińska znalazła się na I miejscu listy startowej i rozpoczęła cały konkurs bardzo mocnym akcentem. Skok w pierwszej kolejce na odległość 4,35m i w drugiej 4,41m oraz w trzeciej 4,31m pozwolił objąć prowadzenie w konkursie i dał pewny awans do najlepszej ósemki w kraju. Drugiej z dziewczyn nie udało się przekroczyć w trzech skokach granicy 4 m i ostatecznie zajęła 11 miejsce w Polsce, które jest ogromnym osiągnięciem tej zawodniczki, zważając na fakt, iż niespełna rok systematycznie trenuje skok w dal. Po chwili przerwy emocje sięgnęły zenitu. Trzy nieco słabsze skoki Karoliny (4,12-4,02-4,12) i nieustanna pogoń rywalek do ostatniej kolejki kosztowały naszą całą reprezentację mnóstwo nerwów, a kilka chwil oczekiwań na oficjalne rezultaty dłużyła się w nieskończoność. Okrzyki radości rozpoczęły się w momencie, gdy główny spiker zawodów ogłosił ostateczne wyniki. Okazało się, że wygrała Karolina Kamińska zaledwie 2 centymetrami wyprzedziła reprezentantkę Bydgoszczy i 8 centymetrami zawodniczkę z Jarocina. Karolina, złota medalistka, otrzymała pamiątkowy puchar, powołanie do reprezentacji Polski na zawody międzynarodowe oraz główną nagrodę - wyjazd do Disneylandu we Francji. Głównym sponsorem nagród jest PKN ORLEN, a patronat nad imprezą objął Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski oraz Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaś nagrody zwycięzcom wręczali: polscy olimpijczycy Marian Woronin, Artur Partyka oraz Marszałek Województwa i Prezydent Miasta Łodzi. Serdecznie gratulujemy naszym młodym zawodniczkom, życzymy kolejnych sukcesów i mamy nadzieję, że wysiłki dzieci i ich rodziców nie pójdą na marne.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości