W dniu 07.11.2015 r. o godz. 1650 SKKP Łosicach otrzymało zgłoszenie o zdarzeniu drogowym w miejscowości Bejdy gm. Olszanka. Do działań w pierwszej fazie zadysponowano pięć zastępów straży pożarnej. Po przybyciu na miejsce zastępu z JRG stwierdzono, że działania na miejscu prowadzone są przez trzy zastępy OSP, dwa zespoły ratownictwa medycznego oraz patrol policji. Rozpoznanie wykazało, że auto osobowe wjechało w grupę osób przemieszczających się pieszo z kościoła na cmentarz. Najbardziej poszkodowana osoba znajdowała się już w karetce.
Ratownicy zabezpieczyli miejsce zdarzenia poprzez odpowiednie ustawienie wozów bojowych na sygnałach błyskowych, teren działań został oświetlony oraz ogrodzono go taśmą przed dostępem osób postronnych. Ratownicy podzieleni na roty medyczne (1 ratownik PSP, 1 ratownik OSP) wspomagali działania zespołów ratownictwa medycznego. Na miejscu akcji sprawiono także namiot pomocy medycznej, w którym udzielano kwalifikowanej pierwszej pomocy i przygotowywano poszkodowanych do transportu karetkami, które zabierały osoby poszkodowane do szpitali w Łosicach, Białej Podlaskiej i Siedlcach. Osoby poszkodowane w opisywanym zdarzeniu zgłaszały się też sukcesywnie w trakcie trwania akcji, informując głównie o obrażeniach kończyn dolnych i otarcia naskórka. Każda osoba otrzymała kwalifikowaną pierwszą pomoc na miejscu zdarzenia. W sumie dwanaście osób zostało zabranych do szpitali. Na czas prowadzonych czynności dochodzeniowo-śledczych przez funkcjonariuszy z KPP w Łosicach pozostawiono na miejscu trzy zastępy OSP w celu oświetlania i zabezpieczania miejsca zdarzenia.
Znacznym utrudnieniem podczas działań ratowniczych była panująca gęsta mgła.
Informację sporządził: Dyżurny Operacyjny Powiatu mł. bryg.. Mirosław Leszczuk
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze