
Tekla Stanisława Wasiluk urodziła się 23 września 1917 w Chybowie. Jest trzecim z sześciorga dzieci Józefy i Piotra Sakowskich. W wieku 28 lat zawarła związek małżeński z Józefem Wasilukiem z Lipna, późniejszym

kościelnym w parafii Sarnaki. Pani Tekla przez cały okres sprawowania przez męża funkcji kościelnego pomagała mu w wypełnianiu zawodowych obowiązków. Para doczekała się pięciorga dzieci. W 1983 roku po przejściu przez męża na emeryturę państwo Wasilukowie zamieszkali w Chybowie. Jubilatka przeżyła w małżeństwie 43 lata. Pani Tekla doczekała się 14 wnucząt i 15 prawnucząt.
Dostojnej jubilatce życzymy jeszcze wielu lat w zdrowiu i pomyślności.
Foto: Joanna Lutkiewicz.Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze