Reklama

Wiosenne szkolenia poligonowe żołnierzy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej

08/05/2022 15:53
Rozpoczęły się planowe, wiosenne szkolenia poligonowe żołnierzy 1 Warszawskiej Brygady Pancernej na poligonie w Nowej Dębie. W najbliższych dniach należy spodziewać się wzmożonego ruchu wojskowych transporterów przewożących sprzęt w rejon szkolenia.  Pierwszym zadaniem będzie organizacja przemieszczenia na dużą odległość sposobem kombinowanym. W piątek, 6 maja, sprzęt gąsienicowy w rejon szkolenia dotarł koleją, pozostałe siły i środki w dniach 6-9 maja b.r. przemieszczą się transportem kołowym po drogach publicznych województw: mazowieckiego, lubelskiego, podkarpackiego i świętokrzyskiego. 1 Warszawska Brygada Pancerna cyklicznie realizuje ćwiczenia poligonowe. Szkolenie na poligonie  Dęba potrwa do końca maja. Głównym ćwiczącym pododdziałem będzie batalion czołgów oraz elementy wsparcia, dowodzenia oraz zabezpieczenia logistycznego warszawskiej brygady. Wspólnie z czołgistami szkolić się będą także żołnierze batalionu zmechanizowanego z Białej Podlaskiej. Główny wysiłek szkoleniowy zostanie skierowany m.in. na szkolenie ogniowe, i zajęcia z taktyki. Informacja i Foto: por. Jacek Piotrowski, oficer prasowy 1. Warszawskiej Brygady Pancernej

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości