Tegoroczny 33. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Łosicach zakończył się spektakularnym sukcesem! Na liczniku sztabu 1158 pojawiła się imponująca kwota 55.767,90 zł. To efekt pracy 40 wolontariuszy, nauczycieli, koordynatorów, rodziców oraz wszystkich, którzy ze szczodrym sercem wrzucali pieniądze do puszek.
Bez wolontariuszy WOŚP nie istnieje, a ich zaangażowanie i determinacja pozwoliły zebrać prawie 38 tys. zł. Szczególne podziękowania kierujemy do: Michała Szysza, Amelii Szysz, Franciszka Marciniuka, Aleksandry Wakuły, Ani Wakuły, Martyny Jakimiuk, Patrycji Dunajko, Julii Przestrzelskiej oraz Anny Olędzkiej.
Ogromne zaangażowanie wykazali wolontariusze ze szkół:
Szkoła Podstawowa Nr 1 w Łosicach: Kornelia Dołęgowska, Hanna Dołęgowska, Amelia Antoniuk, Jan Sawczuk, Antoni Basiński.
Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Huszlewie (opiekun Joanna Szaniawska): Gabriela Oksiuto, Maciej Biskupski, Malwina Mironiuk, Adam Zubik.
Szkoła Podstawowa nr 2 w Łosicach (opiekun Marta Wawryniuk): Klara Marczuk, Karol Cisiński, Aleksander Radziejewski, Wiktoria Mikołajczuk, Hanna Czarnocka, Julia Wróblewska.
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Hadynowie (opiekun Monika Chacińska): Dominik Wolski, Paulina Wierzbicka, Paula Krasiejko, Maja Wojtczuk, Maja Walczuk, Oliwia Komorowska, Oliwia Wolska, Oliwia Radzikowska, Zuzanna Sałata.
Szkoła Podstawowa im. Stefana Żeromskiego w Niemojkach (opiekun Anna Zaniuk): Aleksandra Chibowska, Stanisław Koszałko, Aleksandra Koźluk-Gil, Ada Wierzchowska, Julita Omelańczuk, Nikola Gajewska, Szymon Guz.
Wśród wolontariuszy, którzy zebrali najwyższe kwoty, znaleźli się:
Jan Sawczuk – 3 239,55 zł
Amelia Antoniuk – 3 197,24 zł
Amelia Szysz – 2 845,25 zł
Anna Olędzka – 1 836,12 zł
Franciszek Marciniuk – 1 772,43 zł
Wielkie podziękowania organizatorzy kierują do NSP i NP im. Janusza Korczaka w Szydłówce oraz Niepublicznego Przedszkola w Szydłówce za przekazanie 604,01 zł na łosicką puszkę.
Dziękują Komendzie Powiatowej Policji w Łosicach za dbanie o bezpieczeństwo wolontariuszy i stoisko profilaktyczne (zebrano 111 zł). Strażacy z OSP Niemojki też nie zawiedli – ich pokazy strażackie i zbiórka przyniosły 614,44 zł. Mors Ofkors również przyczynili się do sukcesu, zbierając 644,37 zł.
Kierują szczególne podziękowania do Kamila Sakowskiego za poprowadzenie koncertu i licytacji, a także do Prezesa i Pracowników Banku Spółdzielczego w Łosicach za sprawne rozliczenie zbiórki. Koła Gospodyń Wiejskich z Rudnika, Szalone Niemojki, Stowarzyszenie Lokalnych Aktywistów "B", KGW Niemojki – dziękują za pyszne ciasta, które zasiliły puszkę o ponad 4 tys. zł!
Z licytacji WOŚP udało się zebrać ponad 7 tys. zł, dzięki wsparciu:
ShowMeee Joanna Daniluk,
ART Studio,
Elżbieta Semeniuk,
Grupa nieformalna Szalone Niemojki,
Środowiskowy Dom Samopomocy w Nowych Litewnikach,
Marian Czmoch,
Klimatyczny Dom,
Animatorki z Pasją,
Danuta Jakimiuk,
Pędzące Ślimaki Łosice,
Cosinus,
Adam Karbowiak.
Wydarzenie uświetniły występy Wioli Latus, zespołów Zabobony, Lustra, Jeżyn oraz grup tanecznych ART Studio i Indigo Dance Art Factory Łosice, a także grupa teatralna Łosickiego Domu Kultury.
Dziękujemy wszystkim, którzy dołożyli się do tego wielkiego dzieła. Razem zagraliśmy dla Onkologii i Hematologii Dziecięcej. Wierzymy, że sprzęt zakupiony dzięki WOŚP uratuje wiele żyć.
Do zobaczenia za rok!
Fot. ŁDK/Kamil Sakowski/Wioleta Dołęgowska
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze