„Kolędy lepiej śpiewać, niż słuchać, lepiej razem, niż osobno" - idąc myślami za tym mottem, Zespół Publicznych Placówek Oświatowych w Starej Kornicy zorganizował dn. 23.01.2014 r. Wieczór Kolęd. Na tę uroczystość została zaproszona cała społeczność szkolna i lokalna, która tradycyjnie dopisała.
Uroczystość rozpoczęła pani dyrektor – Iwona Zaniuk, która przywitała przybyłych gości. Następnie uczniowie przygotowali montaż słowno-muzyczny na temat polskich kolęd patriotycznych. Całej uroczystości towarzyszył chór szkolny pod dyrygenturą p. Mirosława Odoszewskiego. Tradycją kornickiego wieczoru kolęd stał się występ najmłodszych członków społeczności szkolnej, tj. przedszkolaków, które przygotowała p. Katarzyna Waszczuk we współpracy wychowawców grup. Najmłodsi zaśpiewali dwie pastorałki, a po nich wystąpili uczniowie kl. I-III ze swoimi jasełkami. Wszyscy otrzymali gromkie brawa. Po części oficjalnej miała miejsce przerwa na coś ciepłego i słodkiego. Ostatnim punktem programu było wspólne śpiewanie kolęd. Sprawiło to wszystkim radość i wprowadziło dodatkowo miłą atmosferę.
Podczas uroczystości można było poczuć magiczną moc kolęd. To oznacza, że cel został osiągnięty. Dziękujemy wszystkim gościom, w tym wiernym kibicom szkoły – emerytowanym nauczycielom za przybycie i zapraszamy za rok. Wszystkim zaś tym, którzy włączyli się w przygotowania tego wieczoru gratulujemy i życzymy wielu dobrych pomysłów.
Tekst i foto: Katarzyna Wszczuk
[nggallery id=141]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze