Reklama

Ważna informacja dla Hodowców świń

18/08/2013 14:06

UWAGA Hodowcy świń!

Jak podaje Starostwo Powiatowe w Łosicach, w związku z realnym zagrożeniem wystąpienia choroby bardzo groźnej dla świń i dzików zwanej afrykańskim pomorem świń, zaczyna obowiązywać na terytorium  Rzeczpospolitej Polskiej Rozporządzenie Wojewody Mazowieckiego Nr 3 z dnia 9 sierpnia 2013 r. Rozporządzenie to  dotyczy zarządzania środków w związku z wystąpieniem wspomnianej choroby na terytorium Białorusi i ewentualnej możliwości przeniesienia jej na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej w szczególności na obszarze powiatów: łosickiego, sokołowskiego, siedleckiego oraz miasta Siedlce. W rozporządzeniu zakazuje się: prowadzenia targów, wystaw, pokazów, konkursów z udziałem świń; wyprowadzania zwłok padłych świń do zakładów utylizacyjnych bez wcześniejszego zgłoszenia padnięć świń do powiatowego lekarza weterynarii; uboju świń na użytek własny w gospodarstwie innym niż gospodarstwo pochodzenia świń. Ponadto Wojewoda nakazuje: wyłożenie mat dezynfekcyjnych w liczbie zapewniającej zabezpieczenie wejść do pomieszczeń, w których utrzymywane są świnie oraz ich stałe utrzymywanie w stanie zapewniającym utrzymanie skuteczności działania środka dezynfekcyjnego; trzymanie świń w zamknięciu w pomieszczeniach gospodarskich; bieżące poddawanie oczyszczaniu i dezynfekcji narzędzi oraz sprzętów wykorzystywanych do obsługi świń; zaopatrywanie wszystkich przemieszczanych świń w świadectwo zdrowia wystawiane przez organ Inspekcji Weterynaryjnej lub upoważnionego przez ten organ urzędowego lekarza weterynarii; zabezpieczenie pasz przed dostępem zwierząt wolno żyjących.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości