22 marca 2013 roku na sesji Rady Powiatu Łosickiego zadecydowano o rozbudowie SP ZOZ w Łosicach. Obiekt ma zostać powiększony o część dostosowaną do zmieniających się warunków demograficznych. Jak przyznał dyrektor szpitala Henryk Brodowski, jest to niezbędne ze względu na starzejące się społeczeństwo. Powiat zadeklarował przekazać na ten cel 1 mln 600 tys. zł w ciągu 3 lat, jako wkład własny. Koszty złożenia wniosku o dofinansowanie, które wyniosą 60 tys. zł poniesie SP ZOZ w Łosicach. Dofinansowanie z programu „Poprawa i lepsze dostosowanie ochrony zdrowia do trendów demograficzno-epidemiologicznych” będzie oscylowało w graniach 10 mln złotych.
Komentarze