Reklama

Upamiętnią 58 mieszkańców gminy Sarnaki wywiezionych przez NKWD na wschód

12/09/2018 10:31
Rodziny Sybiraków z gminy Sarnaki, Stowarzyszenie Przyjaciół Serpelic i Towarzystwo Przyjaciół Ziemi Sarnackiej zapraszają uroczyste odsłonięcie tablicy upamiętniającej 58 mieszkańców gminy Sarnaki wywiezionych przez NKWD na wschódUroczystość odbędzie się w niedzielę 16 września. Rozpocznie się mszą św. w kościele Św. Stanisława Biskupa i Męczennika w Sarnakach o godz. 11.30., po czym nastąpi odsłonięcie tablicy na cmentarzu parafialnym. Jak wyjaśnia Prezes Stowarzyszenia Grzegorz Arasymowicz, przypadająca w tym roku setna rocznica odzyskania przez Polskę w 1918 r. niepodległości skłania do pochylenia się we wdzięcznym pokłonie przed Tymi, którzy za poczucie polskości, przywiązanie do wartości patriotycznych i wierność Bogu i Polsce płacili wielką, często najwyższą cenę. Wśród nich byli także mieszkańcy gminy Sarnaki, członkowie rodzin zamieszkujących Chybów, Hołowczyce, Sarnaki, Horoszki Duże, Klepaczew, Serpelice, Bużkę, Chlebczyn, Franopol, Grzybów, Kolonię Klimczyce, Kózki, Borsuki. Wielu z nich zaznało, z rąk sowieckiego okupanta, tułaczego losu zesłańców syberyjskich.

Miniatura wpisu: Pixabay
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości