Reklama

Umowa podpisana! Będzie nowa sala widowiskowa w Łosicach

05/03/2015 12:17

4 marca nastąpiło oficjalne podpisanie umowy na przekazanie pieniędzy w ramach projektu, jaki złożył Łosicki Dom Kultury na konkurs otwarty bez preselekcji RPOWM/6.1/1/2014 Priorytet VI „Wykorzystanie walorów naturalnych i kulturowych dla rozwoju turystyki i rekreacji” dla Działania 6.1 „Kultura” Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Mazowieckiego 2007-2013.

Wniosek złożony przez ŁDK uzyskał 85% (najwyższe z możliwych) dofinansowanie, oraz otrzymał 76/95 punktów. Cały projekt opiewa na kwotę 881920 zł z czego kwota wnioskowana z EFRR to 749632 zł. Modernizacja obejmować będzie całkowitą restaurację wnętrza sali widowiskowej, wymianę foteli, ustawienie nowej funkcjonalnej sceny wraz z oświetleniem, wymianę instalacji elektrycznej, zamontowanie wentylacji i klimatyzacji, reorganizację holu wraz z podjazdem dla osób niepełnosprawnych, a także remont łazienek.

Reklama

Dyrektor ŁDK - Grzegorz Dołęgowski zapytany czy zostanie w nowej sali widowiskowej zachowany element dekoracyjny do którego jesteśmy wszyscy przyzwyczajenie i który budzi sentyment mieszkańców - mowa oczywiście o "łosickich tygrysach" zdobiących wnętrze sali kinowej - stwierdził, że będzie się starał zachować ten element jeśli tylko będzie to możliwe.

.

[audio mp3="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2015/03/Moje-nagranie-5-mp3cut.net_.mp3"][/audio]

.

Wicemarszałkini Orzełowska podkreślała natomiast w rozmowie z Portalem, że to właśnie "przede wszystkim takie małe miejscowości jak Łosice potrzebują dofinansowania z zewnątrz, bowiem ich budżety są niewystarczające aby zareagować na wszystkie potrzeby mieszkańców."  Dom kultury zdaniem Pani  wicemarszałek jest miejscem spotkań społeczeństwa i dlatego należy zapewnić jak najlepsze warunki dla tych spotkań.

Reklama

.

[audio mp3="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2015/03/Moje_nagranie_4-mp3cut.net_.mp3"][/audio]

.

Na spotkaniu finalizacji umowy byli obecni również członek zarządu Elżbieta Lanc i Burmistrz Miasta i Gminy Łosice - Mariusz Kucewicz, który bardzo entuzjastycznie komentował możliwości jakie da dotacja.

.

[audio mp3="http://wordpress2329115.home.pl/losice/wp-content/uploads/2015/03/Moje_nagranie_10-mp3cut.net_.mp3"][/audio]

 .

Według zapewnień Dyrektora ŁDK, Grzegorza Dołęgowskiego już po wakacjach będziemy cieszyli się nową piękną, spełniającą wszelkie standardy salą widowiskową. Czy uda się ocalić "łosickie tygryski" okaże się niebawem.

[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157651164185192]

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości