Reklama

Umowa podpisana! 6 mln zł dla Łosic

24/01/2018 15:04

Duże zmiany czekają mieszkańców Łosic. Miasto przeprowadzi projekt rewitalizacyjny, w ramach którego zagospodarowany zostanie park im. Króla Aleksandra Jagiellończyka, dwie ulice przebudowane, a Przedszkole Samorządowe nr 2 zmodernizowane i wyposażone. Wszystko dzięki ponad 6 mln zł unijnego dofinansowania. Dziś umowę w tej sprawie podpisali wicemarszałek Janina Ewa Orzełowska, członek zarządu województwa mazowieckiego Elżbieta Lanc oraz Mariusz Kucewicz, burmistrz miasta i gminy Łosice.

Projekt zakłada trzy działania rewitalizacyjne. Pierwszy będzie polegał na zagospodarowaniu parku im. Króla Aleksandra Jagiellończyka przy ul. Rynek, który po modernizacji będzie pełnił dwie funkcje – rynku i parku. Zyska on zupełnie nowe oblicze – jego powierzchnia zostanie utwardzona, pojawią się nowe murki i trawniki. W centralnej części rynku stanie fontanna, wybudowany zostanie również podest pełniący rolę sceny. Nowy plac zyska odpowiednie oświetlenie oraz architekturę ogrodową.

Reklama

Dzięki funduszom unijnym poprawi się również dojazd do mieszkań i lokali usytuowanych przy dwóch ulicach powiatowych w Łosicach – Majora Zenona i 11-go Listopada. Zmieni się konstrukcja jezdni, wybudowane zostaną zjazdy, chodniki oraz parkingi, a także sieć kanalizacji deszczowej.

Trzecim etapem projektu będzie kompleksowa modernizacja, rozbudowa oraz wyposażenie Przedszkola Samorządowego nr 2 w Łosicach. Po zakończeniu inwestycji, placówka będzie posiadała 6 oddziałów (teraz są 4 dla 120 dzieci) oraz zostanie dostosowana do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157692587583415]  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości