Uczennica z Huszlewa z medalem Pucharu Europy

Uczennica Szkoły Podstawowej w Huszlewie, Sandra Niemińska, zajęła 3. miejsce w swojej kategorii wiekowej podczas XXII Pucharu Europy w karate kyokushin, który odbył się w Bukareszcie. Zawodniczka SKS Bushido Międzyrzec Podlaski obroniła tym samym wynik sprzed roku, zapisując na swoim koncie trzeci międzynarodowy sukces, mimo zaledwie dwuletniego stażu treningowego.

Zawody rozegrano w miniony weekend, 6–7 grudnia, w stolicy Rumunii. XXII Mistrzostwa Europy Open Seniorów oraz Puchar Europy Juniorów zgromadziły 878 zawodników z 21 krajów Europy, co potwierdza rangę i wysoki poziom sportowy wydarzenia.

W rywalizacji juniorów bardzo dobrze zaprezentowała się Sandra Niemińska, uczennica VI klasy Szkoły Podstawowej w Huszlewie. Reprezentując barwy SKS Bushido Międzyrzec Podlaski, wywalczyła trzecie miejsce, ponownie stając na podium międzynarodowej imprezy.

To już drugi rok z rzędu, gdy młoda zawodniczka kończy Puchar Europy z medalem. W 2024 roku, podczas zawodów rozegranych w Katowicach, również zajęła 3. miejsce, potwierdzając swoją sportową regularność i stabilną formę.

Dla Sandry był to trzeci sukces na arenie międzynarodowej. Choć karate kyokushin trenuje dopiero od dwóch lat, regularnie rywalizuje z najlepszymi zawodniczkami z Europy. Wyniki te są efektem systematycznej pracy, dużego potencjału sportowego oraz skutecznego szkolenia klubowego.

Medal zdobyty w Bukareszcie to powód do dumy dla SKS Bushido Międzyrzec Podlaski, Szkoły Podstawowej w Huszlewie oraz lokalnej społeczności. Sukces młodej zawodniczki pokazuje, że także w mniejszych miejscowościach rozwijają się sportowe talenty zdolne do rywalizacji na europejskim poziomie.

 

Fot. E. Miszczuk

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Najnowsze wiadomości