Potwierdzenie kolejnego przypadku zachorowania na COVID-19 u mieszkańca powiatu łosickiego spowodowało konieczność wprowadzenia procedury prewencyjnej mającej na celu zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusa w miejscowym szpitalu. W związku z tym wyłączono możliwość przyjęć na dwa oddziały szpitalne.
Zgodnie z informacją podaną przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łosicach zakażonym jest mężczyzna w średnim wieku z terenu powiatu. Mężczyzna jest bratem jednej z pracownic łosickiego szpitala, dlatego też zakazem przyjęć nowych pacjentów objęto oddział wewnętrzny oraz chirurgię. Przyjęcia zostały wstrzymane do czasu uzyskania wyników badań w kierunku COVID-19. Badaniom poddano osoby mające kontakt z tą pracownicą szpitala.
- Postępujemy zgodnie z procedurą - wyjaśnia dyrektorka SPZOZ, Grażyna Podlipniak-Sobczyńska - Po uzyskaniu informacji o tym, że brat jednej z pracownic ma wynik dodatni i przebywa w szpitalu zakaźnym w Siedlcach, pobraliśmy materiał do badań w kierunku COVID-19 od osób mających styczność z tą pracownicą. Teraz czekamy na wyniki testów, a do tego czasu wstrzymujemy przyjęcia na oddział wewnętrzny i chirurgię. Pozostałe oddziały pracują normalnie - mówi dyrektorka.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze