Reklama

Terytorialsi szkolili się na terenie powiatu

15/07/2020 09:12

Wojska Obrony Terytorialnej w ramach misji „Obrona i wsparcie lokalnych społeczności” współpracują z samorządami w zakresie przygotowania pododdziałów do niesienia pomocy obywatelom zagrożonym skutkami działań zbrojnych, katastrof, klęsk żywiołowych, kataklizmów i w innych sytuacjami kryzysowymi. Terytorialsi realizują szkolenia specjalistyczne w współdzieleniu ze  służbami, strażami i inspekcjami zapewniającymi bezpieczeństwo i porządek publiczny w tym ratowniczo – gaśniczymi.

- W ramach  współpracy 53 batalionu lekkiej piechoty 5 Mazowieckiej Brygady Obrony Terytorialnej w Siedlcach z powiatem łosickim w dniu 11 lipca br. przeprowadzono szkolenia rotacyjnie w Komendzie Powiatowej Państwowo Straży Pożarnej w Łosicach oraz na terenie miejscowości Serpelice przez OSP Serpelice - informuje Roman Kasprowicz, podinspektor ds. obronnych, Obrony Cywilnej i Zarządzania Kryzysowego w powiecie łosickim. - Funkcjonariusze KP PSP w Łosicach szkolili terytorialistów z zakresu posługiwania się podstawowym sprzętem ratowniczo – gaśniczym, obsługi podręcznego sprzętu gaśniczego oraz budowy linii gaśniczych przy podawaniu wody na dalsze odległości. Natomiast druhowie z Ochotniczej Straży Pożarnej w Serpelicach szkolili w zakresie poszukiwania osób zaginionych. Poszukiwania odbywały się przy użyciu nowoczesnych narzędzi i sprzętu wykorzystywanego przez grupy poszukiwawczo – ratownicze do poszukiwania osób zaginionych w ramach współpracy policji z Krajowym Systemem - Ratowniczo – Gaśniczym (KSRG) i organizacjami ratowniczymi (GOPR, WOPR, PRM) oraz innymi prowadzącymi poszukiwania zaginionych ludzi - wymienia Roman Kasprowicz.

[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157715106384587]
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości