Reklama

Targowisko miejskie wznawia działalność

25/04/2020 06:43
Burmistrz Mariusz Kucewicz poinformował, o planowaniu  uruchomienia handlu na targowisku miejskim w najbliższą środę, 29 kwietnia.  - 29 kwietnia, w najbliższą środę, planujemy uruchomić handel na miejskim targowisku. Decyzja została podjęta po zasięgnięciu opinii Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego w Łosicach, Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Łosicach oraz Zarządcy targowicy - informuje burmistrz. Włodarz zapewnia, że zarządca targowiska zadba o prawidłowy przebieg handlu, tak aby sprzedawcy i kupujący stosowali się do obowiązujących przepisów. - Zarówno sprzedających jak i kupujących obowiązywać będą restrykcyjne obostrzenia w związku z wirusem SARS-CoV-2. - mówi Mariusz Kucewicz - Dbając o zdrowie i bezpieczeństwo osób, które będą odwiedzać plac handlowy wprowadzonych zostanie szereg zasad i zaleceń, m.in. służb sanitarnych. Burmistrz przypomina że na placu targowym obowiązuje nakaz: noszenia maseczek ochronnych zasłaniających nos i usta, ograniczenia liczby osób przebywających na targowisku do trzykrotności liczby punktów handlowych, stosowania właściwej higieny rąk, używania rękawiczek jednorazowych, ograniczenia kontaktu z osobą wykazującą objawy chorobowe ze strony układu oddechowego, restrykcyjnego przestrzegania zasad bezpieczeństwa żywności, zachowania bezpiecznej odległości (minimum 1,5 metra) pomiędzy osobami znajdującymi się na targowisku, w miarę możliwości korzystania z płatności bezgotówkowych. Sprzedający na targowisku również zobowiązani są do stosowania następujących środków prewencyjnych: używania maseczek ochronnych, używania rękawiczek jednorazowego użytku, w miarę możliwości pakowania towarów żywnościowych wystawionych na ekspozycję lub podawanych kupującemu w jednorazowe torebki foliowe lub inne opakowania.
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości