Już 2 kwietnia Łosice rozbłysną na niebiesko w geście solidarności z osobami w spektrum autyzmu. W sali Łosickiego Domu Kultury o godzinie 10:00 odbędzie się wyjątkowe wydarzenie, które będzie zarówno okazją do świętowania, jak i refleksji nad znaczeniem akceptacji i integracji osób z autyzmem w społeczeństwie.
W programie zaplanowano rozstrzygnięcie konkursu plastycznego pod hasłem "Bliżej Autyzmu - Moje Super Moce", który pozwolił młodym artystom wyrazić swoje spojrzenie na temat neuroróżnorodności. Ponadto, uczestnicy wydarzenia będą mogli podziwiać występy artystyczne dzieci i młodzieży z powiatu łosickiego. Na scenie pojawi się m.in. grupa wokalna HITY z OSzW, a także kółko teatralne działające przy GOK Platerów. Nie zabraknie również pokazów Art Studio oraz występu zespołu Two&Teraz.
Dodatkową atrakcją będzie degustacja tortu przygotowanego przez uczniów ZS nr 3 RCKU w Łosicach oraz profesjonalna sesja zdjęciowa, która uwieczni najpiękniejsze momenty tego dnia.
Zapraszamy wszystkich mieszkańców do udziału w tym ważnym wydarzeniu. Niech niebieski kolor stanie się symbolem naszej solidarności i wsparcia dla osób w spektrum autyzmu!

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze