Reklama

Szlakiem miejsc pamięci przez Gminę Olszanka w 100 lat od odzyskania niepodległości

09/10/2018 08:17

W imieniu Organizatorów serdecznie zapraszamy na rajd pn. "Szlakiem miejsc pamięci przez Gminę Olszanka w 100 lat od odzyskania niepodległości", który odbędzie się we wtórek 9 października .

Jest to rajd w ramach dofinansowania z MEN - mówi Wojciech Wawryniuk, dyrektor Szkoły Podstawowej im. Unitów Podlaskich w Olszance. - Jedziemy przez Gminę Olszanka, wytyczamy ścieżkę rowerową i opisujemy miejsca związane z historią gminy. Całość zaczynamy ze szkoły w Olszance - wyruszają dwie grupy jedna w stronę pomnika partyzanta pomiędzy Bejdami i Klimami, jadą do Łepek na miejsce lądowania Cichociemnych w czasie II wojny Światowej aby następnie dotrzeć na miejsce symbolicznego grobu poświęconego wszystkim tym co walczyli za wolność kraju a groby ich są nieznane. Druga grupa wyrusza w stronę Próchenek na cmentarz wojenny z czasów I wojny światowej następnie pod pomnik powstańców styczniowych w Mszannej oraz pomnik unitek pomordowanych w czasie prześladowań za wiarę i przywiązanie do polskości. Uczniowie ze szkoły Podstawowej w Hadynowie także wyruszają w stronę Łepek St. a następnie jadą do Mszanny. Tam Spotykają się uczniowie szkoły w Olszance, Hadynowie i Próchenkach aby wspólnie dojechać do Olszanki gdzie całość zostanie zwieńczona wspólnym ogniskiem. W trakcie Rajdu uczniowie zamontują przygotowane przez szkołę w Olszance tablice informacyjne opisujące poszczególne miejsca pamięci.

Reklama

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości