Reklama

Dzień bezpiecznego kierowcy.

25/07/2013 11:00
Dzisiaj obchodzimy Dzień Bezpiecznego Kierowcy. Święto obchodzone w Polsce od 25 lipca 2006 roku. Tego dnia przypadają imieniny Krzysztofa. Święty Krzysztof jest patronem kierowców, dlatego powstał pomysł obchodzenia tego dnia, jako Dnia Bezpiecznego Kierowcy.                                                                                                                                 Inicjatywa została podjęta przez krajowe Duszpasterstwo kierowców, które współpracuje z Krajową Radą Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego oraz kierowcy rajdowego - Krzysztofa Hołowczyca , założyciela fundacji "Kierowca Bezpieczny". Fundacja  ma na celu m.in.:działanie na rzecz poprawy poziomu bezpieczeństwa na polskich drogach oraz na rzecz budowy sieci nowoczesnych dróg w Polsce, popularyzacja zasad bezpiecznego uczestnictwa w ruchu drogowym czy też wychowanie komunikacyjne dzieci i młodzieży. Ogólnie dniach 21-28 lipca obchodzony jest 14. Ogólnopolski Tydzień św. Krzysztofa. Hasłem tegorocznego Tygodnia Św. Krzysztofa będą słowa „Z wiarą niesiemy Chrystusa światu”. Organizacja MIVA Polska ogłosiła  Akcję św. Krzysztof „1 gr za 1 km” i przekazanie za bezpiecznie przejechane kilometry daru na zakup środków transportu dla polskich misjonarzy, głoszących Ewangelię na krańcach świata.

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości