24 lipca obchodzimy Święto Policji. Z tej okazji wszystkim naszym funkcjonariuszom Policji, pracującym w naszym mieście i nie tylko, życzymy wszelkiej pomyślności, sukcesów w pracy zawodowej oraz wytrwałości w osiąganiu wyznaczonych celów. Pragniemy tym samym wyrazić wdzięczność i uznanie wszystkim Policjantom, którzy nie szczędzą trudu, narażając niejednokrotnie zdrowie i życie, w walce o porządek i bezpieczeństwo mieszkańców naszego regionu. Świeto Policji ustanowione przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej 21 lipca 1995 przy nowelizacji ustawy o Policji. odbywa się uroczystość wręczenia odznaczeń i aktów mianowania na wyższe stopnie policyjne i wyższe stanowiska służbowe.Wręczane są wróżnienia, medale oraz odznaki- "Zasłużony Policjant".
Komentarze