Reklama

Srebrny Bartek!

19/02/2018 14:20
W dniach 9-11 lutego 2018 roku w Toruniu odbyły się Halowe Mistrzostwa Polski Juniorów i Juniorów Młodszych w Lekkiej atletyce. Łosicki Klub PUKS „JEDYNKA” Łosice przy współpracy z AZS UMCS Lublin reprezentowała dwójka wychowanków Klubu - Bartosz Leszczuk, trójskok U20 i Weronika Muszyńska, pchnięcie kulą 3kg  U18. Znakomity występ zanotował Bartosz Leszczuk zdobywając srebrny medal Mistrzostw. Bartek pochodzi z miejscowości Żurawlówka gm. Huszlew, jest absolwentem Gimnazjum im.Kard.St.Wyszyńskiego w Huszlewie, a obecnie uczy się w Technikum Ekonomicznym w Białej Podlaskiej. Na Halowych Mistrzostwach Polski po dwóch nieudanych próbach Bartosz udowodnił, że potrafi opanować nerwy i skoncentrować się w trzecim skoku, który w razie niepowodzenia eliminował by go z dalszego konkursu - opowiada trener Szaniawski. - Bartek po szybkim rozbiegu idealnie trafił „w belkę” i oddał daleki skok. Wynik 14.08 m, wprawił w euforię zarówno zawodnika jak i mnie jako trenera - dodaje Marek Szaniawski - Bartek wskoczył  na drugie miejsce i pozostał nadal w konkursie - z dumą dodał trener. - W piątej kolejce pomimo poprawionego wyniku 14.12m Bartek spadł na trzecie miejsce - kontynuuje Marek Szaniawski - W ostatniej serii jednak nie dał za wygraną. Chwila koncentracji, szybki rozbieg i Bartek oddał bardzo dobry i daleki skok. Na tablicy wyników wyświetlił się wynik 14,26 m. Jest to nowy rekord życiowy Bartka, który sprawił że awansował na drugą pozycję w konkursie i zdobył SREBRNY MEDAL HALOWYCH MISTRZOSTW POLSKI U20 w  TRÓJSKOKU - z dumą i wielkim entuzjazmem podkreśla trener. Warto przypomnieć, iż Bartek rok wcześniej na Halowych Mistrzostwach Polski U18 w Toruniu wywalczył brązowy medal w tej samej konkurencji, zaś latem sięgnął po złoty medal Mistrzostw Polski U18 na otwartym stadionie w Warszawie również w tej konkurencji. Drugą osobą startującą na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych była o rok młodsza Weronika Muszyńska . To młoda, zdolna miotaczka o nieprzeciętnych warunkach fizycznych, która pochodzi z Łosic, jest absolwentką Gimnazjum nr 1 w Łosicach, aktualnie uczy się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Lublinie. Konkurs finałowy pchnięcia kulą U18 3kg zakończyła na 6 miejscu z wynikiem – 13,20m. Wynik ten jest jej nowym rekordem życiowym. Zarząd Klubu PUKS „JEDYNKA” Łosice pragnie serdecznie podziękować za wsparcie w/w zawodników Starostwu Powiatowemu w Łosicach, Urzędowi Gminy i Wójtowi Gminy Huszlew – Stanisławowi Stefaniukowi, firmie – WOKAS Łosice, Krynicy Vitamin Dziadkowskie, Ministerstwu Sportu i Turystyki oraz wszystkim sponsorom, kibicom i sympatykom lekkiej atletyki. Jednocześnie zachęcamy do śledzenia dalszych występów naszych młodych zawodników. Foto: Marek Szaniawski [justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157665905136708]  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości