Od stycznia Nadbużańskie Stowarzyszenie Oświatowo – Ekologiczne „Mężenin” pod patronatem Fundacji Banku Zachodniego WBK rusza z nowym projektem „Jaki znak twój?” (pomysł: Maria Daszko). Do działania tradycyjnie zaprosiło uczniów Zespołu Placówek Oświatowych w Platerowie.
Młodzież na warsztatach z artystą pozna technikę solarigrafii, zrobi aparaty fotograficzne z puszek po kawie, herbacie lub herbatnikach i rozwiesi je na płotach, drzewach czy pod dachami stodół na obszarze całej gminy. Następnie zdjęcia – efekt półrocznego naświetlania w camera obscura - zostaną poddane obróbkom w programie graficznym i zamieszczone w albumie „Jaki znak twój?”. Pokazane będą także w dużym formacie na jesiennej wystawie podsumowującej projekt.
A.Z.Z
solarigrafie: Daniel Ludwiczuk
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze