Dziś, 5 października po raz 16-ty ulicami Warszawy przejdzie marsz Różowej Wstążki, którego celem jest propagowanie zwyczaju regularnych badań w ramach profilaktyki raka piersi.
Marsz,Różowej wstążki jest częścią prowadzonej od kilkunastu lat Wielkiej Kampanii Życia, nastawionej na popularyzowanie wiedzy na temat raka piersi, ma także zachęcać do regularnego wykonywania badań USG i mammografii. Rak piersi jest najczęstszym nowotworem złośliwym u kobiet, na chorobę tę zapada w Polsce jedna na 12 kobiet. Obserwowalny jest stały wzrost udziału nowotworów złośliwych piersi w ogólnej liczbie nowotworów złośliwych u kobiet. Dlatego tak istotna staje się profilaktyka i badania przesiewowe, które pozwalają na wykrycie zmian chorobowych w ich wczesnym stadium, co przekłada się na lepsze rokowania. W tym szczególnym dniu, na znak solidarności z amazonkami przypinamy różową wstążkę i również włączamy się do akcji przypominając kobietom o możliwości wykonania USG piersi i mammografii.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze