Reklama

Przedwyborcze "dyskusje"

03/11/2014 17:19

Niedawno przedstawiliśmy Państwu kandydatów na burmistrza Łosic. Pod wpisem rozgorzała zacięta dyskusja pomiędzy zwolennikami i przeciwnikami poszczególnych kandydatów. Z treści komentarzy wynika, że część społeczności lokalnej ma wiele do zarzucenia obecnemu burmistrzowi, który zdaniem internautów prowadzi bardzo nieudolną politykę. Różnorodne zarzuty pojawiają się również pod adresem pozostałych kandydatów. Proponujemy zatem udział w sondażu i wskazanie w ankiecie, kto Państwa zdaniem najlepiej nadaje się na to stanowisko.

Zadeklarowaliście w blisko 70% głosów, że weźmiecie udział w zbliżających się wyborach, liczymy zatem, że wyniki ankiety powinny pokrywać się z rzeczywistymi wynikami wyborów. Ankieta znajduje się w prawej kolumnie wyświetlającej się strony.

Reklama

"Nesso" w komentarzu dotyczącym zarejestrowanych kandydatów napisał:

"To nie są kandydaci którzy mogli by ruszyć i skruszyć ten łosicki beton oni patrzą tylko swojego – lepszego jutra, nie oszukujmy się. Łosicom potrzebni są społecznicy z krwi i kości którzy czymś już się wykazali a nie oglądaliby się na kasę i układy związane z piastowaniem stanowiska, oraz nowe zakłady pracy dające zatrudnienie . Obudżcie się, bez zakładów pracy wszystko pada bo nie ma kasy w obrocie a młodzi i trochę ambitniejsi uciekają jak najdalej się da. Przyszłość w Łosicach – żadna."

Reklama

Komentarze, które zamieszczono pod wpisem dotyczącym wyborów i pretendentów do stanowiska burmistrza bardzo często niosą ogromny ładunek oskarżycielski. Jeden z internautów "mandaryn" napisał:

"Słuchajcie…dziwna rzecz…całkiem niedawno odwiedził znajomego komendant naszej Straży Miejskiej wraz z flaszeczką i agitował na rzecz obecnego burmistrza i podobno to nie jedyny przypadek. Chodzą też słuchy, że w poprzednich wyborach tenże pan dowoził ludzi do lokali wyborczych, także zachęconych flaszeczką, z jednoznaczną instrukcją, żeby głosować na JK. Mamy Straż Miejską czy Straż Kobylińską?" - tematem postaramy się zająć ale liczymy też na Wasze zdanie w tej kwestii.

Reklama

Michał Woliński wytyka obecnemu burmistrzowi krótkowzroczność i brak zainteresowania młodymi sportowcami:

"Widzę że sprawy sportowe w tym mieście nikogo nie obchodzą. Tylko kilka osób jest zainteresowanych organizacją zajęć sportowych dla dzieci i młodzieży. Warto wiedzieć że wsparcie rozwoju sportu na terenie Miasta i Gminy jest zadaniem własnym tej jednostki. W 2014 roku burmistrz obiecał 60tys. zł na ten cel. Ostatecznie dał 45tys. dla trzech stowarzyszeń. One to prowadziły zajęcia dla dzieci i młodzieży, organizowały wyjazdy na zawody i obozy sportowe, ponosiły koszty sędziów, opłat startowych i transportu, ubezpieczenia i zakupu niezbędnego sprzętu. Klub w którym ja pracuję zorganizował zajęcia dla ponad 75 osób w czterech grupach. Dostał prawie 17 tys. zł Co w prostym przeliczeniu: 17tys. podzielić na 75 osób i podzielić na 8 miesięcy pracy daje 28 zł na osobę. SUPER kasa. Efekt 14 osób na mistrzostwach kraju (2 medale), 12 na makroregionie (4medale), 8 na mistrzostwach województwa(2 medale), 26 na mistrzostwach rejony(9medali), międzynarodowe zawody(18 medali) nie liczę już powiatu i innych imprez. Według mnie całkiem spore sukcesy. A nasz burmistrz wiedząc że są to zbyt małe środki dla klubów na dalszy rozwój, ogranicza w 2015 roku dotację na 40 tys. Efekt powolna ale skuteczna śmierć wszystkich klubów w naszym mieście. Co Wy na to? Lepiej marnotrawić duże pieniądze w naszym mieście niż inwestować w młodych, zdolnych i perspektywicznych ludzi. Ciekawe co na temat rozwoju sportu i kultury mówią poszczególni kandydaci na burmistrza?"

Reklama

Niektórzy zarzucają nam (nie wiemy na jakiej podstawie), że dokonujemy selekcji komentarzy, co jest niezgodne z prawdą, ale czytamy:

"Czy to prywatne forum Mariusza Kucewicza??? Czy administrator dokonuje selekcji wpisów. Bez wiary, że mój wpis się ukaże stwierdzam, że jedynym poważnym kandydatem jest Kobyliński. Wszyscy innni na ten stołek się nie nadają.Będą sterowani przez innych i brak im kompetencji. Zarzuty pod adresem Kobylińskiego są żenujące. Z taką radą miasta jak ostatnia, żaden burmistrz nie byłby w stanie współpracować. Co do Kucewicza, to jakie on ma doświadczenie. Przecież Giziński do niczego go nie dopuszczał. Bez zastępcy nie da rady. A zastępca kosztuje!!!!! A tak swoją drogą Pani Osipiuk to nauczycielka, a nauczyciel na burmistrza to najgorsze co może sie zdarzyć."

Reklama

Najbliższy czas to czas ostrej gry politycznej i kampanii przedwyborczej. Napiszcie co sądzicie o kandydatach i wspomnianych tematach. Jakie zadania stawiacie przed nowym burmistrzem i czego oczekujecie.

Wszystkie komentarze dostępne [btn link="http://wordpress2329115.home.pl/losice/kandydaci-burmistrza/" color="skyBlue" target=""]TUTAJ[/btn]

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości