Dzieci z Przedszkola Samorządowego w Niemojkach dokarmiają ptaki - dostarczają pożywienia w zimie ptakom.
Pamiętamy że: - dokarmianie ułatwia ptakom przetrwanie ciężkich warunków zimowych – niskiej temperatury i opadów. - zimą dni są krótkie i ptaki mają mniej czasu na zdobycie pokarmu wystarczającego do przetrwania długiej i zimnej nocy. - zimą ptaki mają ograniczony dostęp do innych źródeł pokarmu wskutek zalegania pokrywy śnieżnej. - dokarmiając ptaki, człowiek zbliża się do nich, uczy się, pobudza swoje zainteresowanie i uwrażliwia na przyrodę, a także zyskuje poczucie, że robi coś dobrego. Już przedszkolaki wiedzą, czym dokarmiać ptaki: 1. sikorom poza tradycyjnym kawałkiem słoniny możemy serwować nasiona słonecznika - łuskane lub w łupinach i konopie. 2. wróble dajemy rożne odmiany prosa, drobne kasze i łuskany słonecznik, 3. sierpówki, gołębie, kawki i gawrony, można wysypywać grube kasze, pszenicę, a także pokrojone w 1 -centymetrowa kostkę czerstwe, białe pieczywo. 4. dzwońce, to w okresie najsilniejszych mrozów wysypmy im nieco konopi i słonecznika. 5. a w przypadku odwiedzin stadka trznadli, dajmy nieco prosa, łuskanego owsa czy płatków owsianych. 6. kosy i kwiczoły możemy dokarmiać pokrojonymi rodzynkami, daktylami, morelami czy kawałkami jabłka, jeżeli mróz nie jest zbyt tęgi.Tekst i Foto: Monika Gmitruk
[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157649794600238]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze