W dniu 17 października 2024 roku w sali Łosickiego Domu Kultury odbył się Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej, w ramach którego uhonorowano wyróżniających się nauczycieli z naszego powiatu. Uroczystość zgromadziła nie tylko nauczycieli, ale również lokalnych samorządowców, w tym starostę Bożenę Niedzielak oraz burmistrza Miasta i Gminy Łosice Mariusza Kucewicza.
Dzień ten był doskonałą okazją do podziękowania pedagogom za ich nieoceniony wkład w kształcenie młodych pokoleń oraz za profesjonalizm w pracy. Nagrody, które wręczono, zostały przyznane przez starostę, burmistrza oraz dyrektorów poszczególnych szkół. Wśród wyróżnionych nauczycieli znaleźli się ci, którzy w szczególny sposób przyczynili się do podnoszenia jakości edukacji oraz inspirowania swoich uczniów.
Uroczystość wzbogacił koncert pt. "Od klasyki do rozrywki", który dostarczył uczestnikom wielu wzruszeń i radości. Występujący artyści, Anna Spychalska i Marek Doleciński, wspaniale zaprezentowali szeroki wachlarz muzyczny, od melodii klasycznych po utwory znane z popularnej muzyki rozrywkowej. Koncert, pełen energii i emocji, poprowadził Ryszard Nowaczewski, który wprowadził publiczność w znakomity nastrój
Poniżej lista wyróżnionych nauczycieli oraz pracowników administracyjnych,
Nagrodę Starosty Łosickiego z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali:
Wiktor Boruta – Dyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach
Przemysław Chomiuk- nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach
Anna Demiańczuk - nauczyciel Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach
Ryszard Wedziuk - Dyrektor Zespołu Szkół nr 2 w Łosicach
Radosław Kalicki - nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Łosicach
Katarzyna Daniluk - nauczyciel Zespołu Szkół nr 2 w Łosicach
Mariusz Stambulski - Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Łosicach
Radosław Andrzej Chatkiewicz - Wicedyrektor Zespołu Szkół Nr 3 w Łosicach
Krzysztof Szarek - nauczyciel Zespołu Szkół Nr 3 w Łosicach
Artur Górniak - Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowaw. w Łosicach
Iwona Agnieszka Wysokińska – Wicedyrektor Zespółu Placówek Oświatowo-Wych. w Łosicach
Iwona Terlikowska - nauczyciel Zespołu Placówek Ośw.-Wych. w Łosicach
Justyna Ewa Kordaczuk - nauczyciel Zespołu Placówek Ośw.-Wych. w Łosicach
Krzysztof Chwedorczuk - Kierownik Internatu i Bursy Szkolnej w Zespole Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Łosicach
Anna Dziuban – Parol - Dyrektor Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łosicach
Nagrodę Burmistrza Miasta i Gminy Łosice z okazji Dnia Edukacji Narodowej otrzymali:
Małgorzata Lipińska – Wicedyrektor Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach
Joanna Pietras – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach
Anna Żuk - nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 1 w Łosicach
Barbara Miechowiecka – Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach
Marta Kujko – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach
Joanna Nowaczek-Jakimiuk – nauczyciel Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach
Małgorzata Hawryluk – Dyrektor Zespołu Oświatowego w Niemojkach
Anna Zaniuk – nauczyciel Zespołu Oświatowego w Niemojkach
Małgorzata Księżopolska – Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 1 w Łosicach
Teresa Czmoch – nauczyciel Przedszkola Samorządowego nr 1 w Łosicach
Agnieszka Wierzbicka – Dyrektor Przedszkola Samorządowego nr 2 w Łosicach
Marta Ostaszewska – nauczyciel Przedszkola Samorządowego nr 2 w Łosicach
NAGRODY DYREKTORÓW
tegorocznymi nagrodami Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach – I Liceum Ogólnokształcące w Łosicach wyróżnieni zostali nauczyciele:
Katarzyna Chraniuk
Mieczysław Duda
Mariola Gawrysiuk
Elwira Golbiak
Renata Łożecka
Jarosław Mitek
Monika Piechowicz-Pura
Zofia Przesmycka
Elżbieta Sokołowska
Joanna Tarasiuk
Elżbieta Wołos
Nagrodami Dyrektora Zespołu Szkół nr 1 w Łosicach – Szkoła Podstawowa nr 1 w Łosicach wyróżnieni zostali nauczyciele:
Jolanta Barańska
Daniel Głuchowski
Sylwia Handzel
Ewa Jakimiuk
Justyna Lipińska
Aneta Michaluk
Iwona Muder
Ewa Paczóska
Małgorzata Popławska
Mirosława Szoplewska
Katarzyna Tyszko
Urszula Wołkowicz
Nagrodami Dyrektora Zespołu Szkół nr 2 w Łosicach wyróżnieni zostali:
Marzanna Brzezicka
Katarzyna Czeciuk
Monika Księżopolska
Sławomir Michaluk
Sylwia Osipiuk
Marek Raczuk
Katarzyna Wedziuk
Nagrodami Dyrektora Zespołu Szkół nr 3 w Łosicach wyróżnieni zostali:
Barbara Boruta
Agnieszka Jurczyńska
Daniel Lipiński
Barbara Lipska
Justyna Marciniuk
Elżbieta Mickiewicz-Kalicka
Anna Michaluk
Joanna Obrępalska
Piotr Stachowicz
Dariusz Stasiuk
Agata Stelęgowska - Czapska
oraz pracownicy administracji i obsługi:
Ewa Skolmowska
Iwona Stachowicz
Patrycja Marczuk
Wiesława Mościbrodzka
Nagrodami Dyrektora Zespołu Placówek Oświatowo-Wychowawczych w Łosicach wyróżnieni zostali:
Edyta Jaszczuk
Kamila Krasiejko-Sulima
Karol Marczuk
Anna Mitek
Dariusz Mrozowski
Elżbieta Odoszewska
Agnieszka Paprocka
Urszula Wasiluk
Edyta Zadrożniak
Agnieszka Jakoniuk
Andrzej Kalicki
Aneta Kaluta
Jolanta Stefaniuk
Agnieszka Szewczuk
Nagrodami Dyrektora Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Łosicach wyróżnieni zostali:
nauczyciele:
Marta Dzienio
Magdalena Paprocka
oraz pracownik administracji: Anna Majewska
Nagrodami Dyrektora Szkoły Podstawowej nr 2 w Łosicach wyróżnieni zostali:
Agata Sidoruk – Wicedyrektor
Małgorzata Hryniewicz – nauczyciel
Anna Iliasiuk – nauczyciel
Małgorzata Iwanowska – nauczyciel
Malwina Miechowiecka – nauczyciel
Irena Nestioruk – nauczyciel
Rafał Lipiński – nauczyciel
Magda Kucewicz – nauczyciel
Agnieszka Omelańczuk – nauczyciel
Ewa Stecka – nauczyciel
Marzanna Tarasiuk – nauczyciel
Beata Wróbel – nauczyciel
Paulina Żabicka – nauczyciel
Nagrodami Dyrektora Zespołu Oświatowego w Niemojkach wyróżnieni zostali:
Ewa Adamiuk
Monika Gmitruk
Beata Kubińska
Andrzej Kubiński
Beata Stachowicz
Elżbieta Wysocka
ks. Paweł Błaszczyk
Nagrodami Dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 1 w Łosicach wyróżnieni zostali:
Eleonora Klauzińska
Elżbieta Wiśniewska
Sylwia Makaruk
Nagrodami Dyrektora Przedszkola Samorządowego nr 2 w Łosicach wyróżnieni zostali:
Taras Anna
Marczewska Dominika
Wiesner Aneta
Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej był pięknym i inspirującym wydarzeniem, które przypomniało o sile i wpływie, jakie na życie młodych ludzi mają ich nauczyciele. Wszyscy zgromadzeni mieli okazję do wspólnego świętowania oraz wzajemnego docenienia starań, jakie wkładają w swoją pracę.
Dziękujemy nauczycielom za ich zaangażowanie i poświęcenie oraz życzymy dalszych sukcesów w pracy dydaktycznej!
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Szkoda że powiat ogranicza się tylko do Łosic… zdawać by się mogło że gmin w powiecie jest więcej niż jedna a tam też są pedagodzy którzy zasługują na wyróżnienie…
Szkoda że powiat ogranicza się tylko do Łosic… zdawać by się mogło że gmin w powiecie jest więcej niż jedna a tam też są pedagodzy którzy zasługują na wyróżnienie…