Reklama

Poświęć Kilometr

20/04/2015 08:24

W łosickiej parafii p/w św. Zygmunta miała miejsce niecodzienna akcja o nazwie "Poświęć kilometr". Celem akcji było zebranie pieniędzy na bilety lotnicze dla kilkunastu młodych osób z krajów misyjnych, w których pracują księża z naszej diecezji: Boliwii i Czadu. Młodzież wśród której posługują ks. Jarosław Dziedzic i ks. Stanisław Tymoszuk często nigdy nie opuściła swego miejsca zamieszkania dalej niż na odległość 50 km. Podróż do Polski na spotkanie z papieżem Franciszkiem to dla nich wyprawa życia i marzenie życie.

Mimo ogromnych chęci, sami nie mają żadnych szans aby zebrać pieniądze na bilet. Dlatego powstał pomysł, aby „poświęcić” kilometry i umożliwić młodzieży udział w 31. Światowym Dniu Młodzieży w Polsce.

Reklama

Boliwia jest oddalona od Polski o 11088 km, zaś Czad 4100 km. Policzyliśmy, że ta inicjatywa jest możliwa do zrealizowania jeśli sprzedamy 150 tys. kilometrów każdy za kwotę min. 1 zł! Złotówka to niewiele! Dlatego i w Łosicach poświęcano kilometry, które przybliżały Boliwię i Czad do Polski!

Dominik Stecki poinformował, że dzięki akcji Poświęć Kilometr w parafii Św. Zygmunta w Łosicach zebrano  ponad 20 tysięcy złotych i 3500 kilometrów. 

Z przygotowań do akcji powstał film, który możecie obejrzeć [btn link="https://www.youtube.com/watch?v=4QPRFRaCEXM" color="red" target=""]TUTAJ[/btn]

Reklama

Tekst: http://2016jerycho.pl/cel-akcji-3/ Foto: Dominik Stecki

[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157651612206837]
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości