Premier przekazał wyniki pierwszej edycji Programu Inwestycji Strategicznych – Rządowego Funduszu Polski Ład. Dzięki bezzwrotnym dofinansowaniom na terenie poszczególnych gmin powiatu łosickiego zmodernizowane zostaną min. budynki ośrodków kultury, pobudowane drogi, studnie czy sieci kanalizacyjno-sanitarne, w planach jest także rozbudowa miejskiego przedszkola na potrzeby utworzenia żłobka. W sumie inwestycje z naszego terenu otrzymały ponad 51,3 mln zł dofinansowania.

Dzięki wspomnianej dotacji na terenie miasta i gminy Łosice możliwe będzie wykonanie prac termomodernizacyjnych na które składa się min. montaż instalacji fotowoltaicznej w budynkach Przedszkola Samorządowego nr 1, Łosickiego Domu Kultury i magistratu. Ponadto zaplanowano rozbudowę przedszkola na potrzeby utworzenia żłobka i wykonanie dodatkowych niezbędnych prac modernizacyjnych w ośrodku kultury. Szacowana wartość inwestycji wyniesie 9.314.414,00 zł.

W gminie Olszanka zaplanowano natomiast budowę i modernizację dróg powiatowych i gminnych. Przyznana dotacja na ten cel wynosi 9,5 mln zł.
W gminie Platerów wybudowana zostanie sieć kanalizacji sanitarnej w miejscowości Mężenin i Chłopków – dotacja na ten cel to kwota 4,95 mln. zł.
Do Sarnak trafi 3,15 zł – pieniądze pozwolą na przebudowę Gminnego Ośrodka Kultury, natomiast w Starej Kornicy planuje się wykorzystać 4,41 mln zł dotacji na modernizację energetyczną budynku urzędu gminy.
Pieniądze z Polskiego Ładu otrzyma również starostwo powiatowe, które planuje przebudowę ciągu drogowego dróg powiatowych. Przyznana dotacja to kwota 16,4 mln zł.
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze