Reklama

„Półtora miasta”

11/09/2017 08:57

„W lipcu ojciec mój wyjeżdżał do wód i zostawiał mnie z matką i starszym bratem na pastwę białych od żaru i oszałamiających dni letnich.” - czytamy w „Sklepach cynamonowych” B. Schulza.

Wspomniane „oszałamiające dni” (sierpniowe) grupa nauczycieli i  artystów skupionych wokół Nadbużańskiego Stowarzyszenia Oświatowo-Ekologicznego „Mężenin” z Platerowa spędziła  na  sympozjum historyczno - artystycznym w Drohobyczu na Ukrainie w ramach projektu „Drohobycz-fizjonomia  losu i życia”.

Uczestnicy sympozjum zbierali materiał o byłych mieszkańcach, zdarzeniach i obiektach, pracowali nad  przewodnikiem oraz przygotowywali się do wystawy inspirowanej „miastem rafinerii, artystów i adwokatów”.

Reklama

Projekt dofinansowano ze środków MHP w ramach Programu „Patriotyzm Jutra”.

A.Z.Z. fot. E. Siemieniuk, D. Ludwiczuk

[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157685829220261]  
Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama