Policjanci łosickiej drogówki sierż. szt. Anna Michalak i sierż. szt. Artur Pluta pomogli starszemu mężczyźnie, który zasłabł za kierownicą. Jak się okazało jego życie i zdrowie było zagrożone mężczyzna doznał wewnętrznego wylewu. Dzięki działaniom podjętym przez policjantów mężczyzna szybko trafił do szpitala gdzie otrzymał niezbędną pomoc. Jego życiu i zdrowiu nic już nie zagraża.
W dniu 12 grudnia 2013r. około godziny 13:00 na trasie K-19 w miejscowości Puczyce policjanci łosickiej drogówki sierż. szt. Anna Michalak i sierż. szt. Artur Pluta w trakcie pełnienia służby zauważyli jadący powoli samochód marki VW Passat. Sposób prowadzenia pojazdu wydał się policjantom podejrzany. Postanowili zatrzymać samochód do kontroli i sprawdzić co jest tego przyczyną. Kierującym był 80 letni mieszkaniec Warszawy, przebywający obecnie na terenie gm. Sarnaki. W trakcie rozmowy poinformował funkcjonariuszy, że bardzo źle się czuje i jedzie do szpitala do Łosic. W pewnej chwili z ust mężczyzny zaczęła wydobywać się krew. Widząc to policjanci udzielili mu doraźnej pomocy, natychmiast wezwali pogotowie ratunkowe i zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Na wskutek interwencji policjantów mężczyzna szybko został przewieziony do szpitala. Jak się później okazało doznał wylewu wewnętrznego i jego życie i zdrowie było zagrożone, dzięki podjętym przez policjantów działaniom życiu mężczyzny nic nie zagraża.
opracował asp. Tomasz Zozula KPP Łosice
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze