Burmistrz Miasta i Gminy Łosice zaprasza na kolejny letni pokaz w plenerze. Podczas najbliższego sobotniego wieczoru łosiczanom zostaną zaprezentowane dwa filmy: „Cząstka Podlasia” oraz „Jak dogonić szczęście”.
„Cząstka Podlasia” to film dokumentalny, a w zasadzie impresja filmowa operująca wyłącznie muzyką i obrazem. Jest to swego rodzaju podróż, chwilami oniryczna, czasami bardzo realna, ukazująca unikalne walory przyrodnicze, różnorodność kulturową oraz magię Podlasia i wschodnich kresów Polski. W jednej z recenzji można przeczytać: „Świat widział już podobne produkcje, ale jeszcze nikt nigdy nie pochylił się tak malarsko nad Podlaskiem” Film często określany jest mianem „podlaskiej Baraki” w nawiązaniu do kultowego dzieła Rona Fricke. Mistrz komedii Simon Pegg doradzi widzom „Jak dogonić szczęście”. Wszystko to w ujmującej pozytywną energią ekranizacji międzynarodowego bestsellera François Lelorda. W międzynarodowej obsadzie, obok gwiazdy „Hot Fuzz – Ostre psy” i „Wysypu żywych trupów”, zjawiskowa Rosamund Pike, a także Stellan Skarsgård, Christopher Plummer, Toni Collette oraz Jean Reno.
To ostatni pokaz kina plenerowego w tym sezonie, dlatego tym bardziej zapraszamy mieszkańców na ten specjalny seans. Zabierzcie ze sobą koce, śpiwory itp., bo wieczory są już chłodne…
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze