Reklama

Organizacja programów aktywizacyjnych jako walka z bezrobociem.

26/07/2013 11:47
Miesięcznie w łosickim Urzędzie Pracy rejestruje sie około 200 osób. W czerwcu bez pracy było 1880 osób. Aktualnie rejestruje sie coraz więcej osób z powiatu łosicakiego, które pracowały np.: w Warszawie czy Siedlcach.Bezrobotnych rejestrujacych się  jest sporo, ale mimo to statystyki nie są  najgorsze. Duży wpływ na to mają programy aktywizacyjne, w ramach których bezrobotni korzystają ze staży, w ramach refundacji kosztów doposażeń stanowiska pracy, prac interwencyjnych, czy nawet z dofinansowań z UE , dzięki którym , można rozpocząć swoja działalność gospodarczą. W 2013 r. urząd otrzymał prawie 2 mln 400 tys. zł na programy aktywizacyjne. W wyniku dodatkowych działań pozyskał około 6 mln zł. Długotrwale bezrobotni, do 25 roku życia i po 50 roku życia(łącznie 70 osób) , będą mogli wziąć udział w programie finasowanym  ze środków EFS, który rozpocznie sie 1 sierpnia. Dzieki pracom sezonowym oraz organizowanym przez Urząd Pracy programom aktywizacyjnym, na ten czas bezrobocie spadło. Mamy nadzieje , że ten stan dłużej sie utrzyma na łosickim rynku pracy. Aktualnie realizowany jest program specjalny na który pozyskano ok. 1 mln zł , z którego moga skorzystać osoby głównie z terenów wiejskich. W ramach programu pracodawcy moga otrzymać premię w wysokości 2 tys. zł , którzy zatrudnia osobę kończąca staż. Bezrobotni  korzystając z tej aktywizacji otwierając własna firmę, oprócz  21 tys. zł dofinansowania , otrzymają wsparcie do 1300 zł przez pierwsze 3 miesiące prowadzeniea działalności .

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości