Pamiętacie takie bajki jak Miś Colargol, Uszatek, Pik-Pok, czy Leokadię? Wiedzieliście, że reżyserem, scenarzystą i operatorem tworzącym te i wiele innych bajek w studiu SE-MA-FOR w Łodzi był Eugeniusz Ignaciuk urodzony 19 lipca 1928 roku w Łosicach? "Gienio" (bo tak nazywany był przez znajomych i rodzinę) bardzo kochał nasze miasto i w każdej wolnej chwili z chęcią wracał tu odnajdując spokój i ukojenie. Każdy powrót do Łosic w czasie letnio-jesiennym owocował wyprawą do lasu po grzyby. Był inicjatorem wielu spotkań rodzinnych przy ognisku. Zapamiętaliśmy Go jako człowieka niezwykle otwartego, wrażliwego i ciepłego, z wielką wyobraźnią. Potrafił na poczekaniu wymyślić historię, której z zainteresowaniem słuchały nie tylko dzieci. Przez lata młodości mieszkał z rodzicami i czwórką rodzeństwa przy ul. Narutowicza 57, po maturze wyjechał do Łodzi gdzie studiował na wydziale operatorskim PWSF. Obronił dyplom w roku 1959 i już od początku lat 60 zeszłego stulecia zaczął swoją przygodę z łódzkim SE-MA-FO-REM. Dzięki Jego pracy całe pokolenia dzieci przeżywają zabawne przygody pingwina Pik-Poka, czy miłego Misia Uszatka. Zmarł w wieku 62 lat w 1991 roku.
[btn link="http://www.filmpolski.pl/fp/index.php/114220" target=""]Pełna filmografia Eugeniusza Ignaciuka[/btn]

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze