W poniedziałek 18 listopada rozpoczęła się Ogólnopolska Akcja Protestacyjna ZNP pod hasłem "Dość tego!" do której przyłączyły się również Łosickie placówki oświatowe. Akcja była uzależniona od reakcji rządu Donalda Tuska na postulat wycofania niepokojących projektów zmian w Karcie Nauczyciela oraz ustawie o systemie oświaty. Ponieważ rząd nadal forsuje groźne dla oświaty publicznej pomysły, Związek rozpoczął protest.
Pierwszym etapem protestu było wywieszenie flag oraz transparentów na budynkach szkół i placówek oświatowych oraz na siedzibach ZNP. Oflagowaniu budynków towarzyszy także akcja informująca opinię publiczną o powodach sprzeciwu nauczycieli. Drugim etapem protestu będzie ogólnopolska manifestacja protestacyjna ZNP w Warszawie (23 listopada).
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze