Reklama

Nagroda im. Edyty Stein dla Stelli Zylbersztajn

29/09/2017 09:34

12 października br. na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie odbędzie się konferencja: Święta Edyta Stein - Patronka Europy. W trakcie konferencji ks. Jerzy Witek, prezes Towarzystwa im. Edyty Stein we Wrocławiu, wręczy Stelli Zylbersztajn nagrodę za działalność na rzecz pojednania między religiami. Stella Zylbersztajn, to Żydówka, której udało się uciec w dniu likwidacji łosickiego getta. Przeżyła dzięki pomocy aż 25 polskich rodzin. 

W ostatnim numerze "Gazety Polskiej" (tygodnik) ukazał się obszerny reportaż poświęcony Stelli Zylbersztajn "Ocalona przez Polaków", opisujący odnalezienie, po wielu latach poszukiwań, rodziny Izdebskich z Pietrus, która ukrywała Stellę w czasie okupacji.

Reklama

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama