W dniach 9-12 czerwca 2018 r. w Katowicach odbyły się Letnie Ogólnopolskie Igrzyska Olimpiad Specjalnych. W zawodach wzięło udział sześcioro uczniów Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Łosicach. Odnieśli tam wielkie życiowe sukcesy!
Lekkoatleci startowali na wspaniałym obiekcie Stadionu Śląskiego. Świetnie wypadła Angelika Michalska, która wygrała biegi na 800 i 1500 m w najsilniejszych grupach startowych, zdobyła też złoty medal w sztafecie 4 x 100 m. Bardzo dobrze spisali się także pozostali lekkoatleci. Alicja Sidun wygrała bieg na 200 m, trzecia była na 100 m, zaś w sztafecie 4 x 100 m zdobyła złoty medal. Mateusz Brzeźnicki wygrał bieg na 200 m, a na 100 m zajął drugie miejsce. Dwa srebrne medale wywalczył w biegach na 400 i 800 m Michał Michalczuk. Z brązowymi medalami wróciła Sara Bahl, zdobyła je na dystansach: 400 i 800 m. Natomiast złoty medal otrzymała za sztafetę 4 x 100 m. Zawodnicy: Michał i Mateusz wraz z kolegami z Ignacowa wygrali sztafetę 4 x 100 m.
W turnieju tenisa stołowego uczestniczyła Monika Chwedoruk. Turniej ten odbył się na obiektach AWF Katowice.
Do zawodów uczniów przygotowywał trener – Sławomir Karbowiak, a podczas zawodów sportowcom pomagała Alicja Chwedorczuk.
Nasi lekkoatleci w najbliższy wtorek będą oglądać mecz Polska – Senegal z prezydentem Andrzejem Dudą w Pałacu Prezydenckim na zaproszenie pani Agaty Kornhauser-Dudy, honorowego patrona Igrzysk Olimpiad Specjalnych.
Tekst i Foto: Sławomir Karbowiak
[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157670111240368]
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze