Reklama

Mają nową infrastrukturę turystyczną nad Bugiem

24/06/2019 10:31

Staraniem druhów z miejscowej OSP pozyskano pieniądze na budowę wiat dla turystów, nowych ławeczek nad brzegiem rzeki, stojaków na rowery, grillów i urządzeń do zabawy dla dzieci. Strażacy zorganizowali również piknik i zapowiadają, że mają jeszcze wiele pomysłów na wspólną aktywność mieszkańców.

- Piknik wiejski nad rzeką, miał na celu jeszcze bardziej zjednać mieszkańców w działaniach społecznych, parafialnych, edukacyjnych w życiu sąsiedzkim i towarzyskim - wyjaśnia druh Sławomir Gac z OSP Serpelice. Podczas imprezy promowano wydany niedawno tomik wierszy i fraszek poety Franciszka Krasuskiego. Na scenie zaprezentowały się dzieci z miejscowej szkoły, a druhowie przeprowadzili pokazową akcję gaśniczo-ratowniczą i wyjaśnili zasady udzielania pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora. Nie zabrakło też zabawy i nauki w ramach autorskiej wielkoformatowej gry pt "Mali Ratownicy". Były kiełbaski z grilla, pyszne pierogi, bigos i pączki oraz lody i domowej roboty podpiwek. Podczas biesiady przygrywała Kapela Zdzisława Marczuka. Strażacy mają już kolejne pomysły na aktywność tej miejscowości.

Reklama
[justified_image_grid flickr_user=77044263@N07 flickr_photoset=72157709228931033]

Reklama

Komentarze opinie

Podziel się swoją opinią

Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.


Reklama

Wideo losice.info




Reklama
Najnowsze wiadomości