Aż 15 pasiek prezentowało miód i inne wyroby pszczelarskie podczas targów, których celem była promocja pszczelarstwa i zdrowej żywności. Podczas Targów można było spróbować różnych gatunków miodu, zapoznać się z bogatą ofertą handlową a także zakupić wiele zdrowych produktów tak często przydatnych w leczeniu zimowych przeziębień. Spotkanie było również doskonałą okazją do promocji wielowiekowych tradycji pszczelarstwa pielęgnowanych do dziś przez współczesnych adeptów bartnictwa.
Związek Pszczelarstwa wręczył podczas targów odznaczenia szczególnie zasłużonym w społecznej działalności na rzecz upowszechniania pszczelarstwa. Jednym z odznaczonych został Pan Piotr Piotrowski z Łosic, któremu serdecznie gratulujemy. Pan Piotr z zawodu jest weterynarzem, więc dobrze rozumie zwierzęta, dużo serca, zapału i pasji poświęca również swoim pszczołom, które w podziękowaniu robią przepyszny miód. Pan Piotr podkreśla, jednak że sam nie byłby w stanie dokonać aż tyle bez pomocy wybitnych pszczelarzy z naszego terenu. Ogromne zasługi przypisuje się również Panu Ryszardowi Wasilukowi z Klimczyc oraz Panu Stanisławowi Oleksiukowi z Łosic. Nie pozostaje nam nic innego jak podziękować tym znakomitym bartnikom za przepyszne miody i wyroby pszczelarskie, które prawdopodobnie każdy z nas ma w swojej spiżarni.
Informacja i foto Andrzej Celiński
Twoje zdanie jest ważne jednak nie może ranić innych osób lub grup.
Komentarze