Zapraszamy dzieci i młodzież z łosickich placówek oświatowych, wychowawczych, grup twórczych oraz osoby indywidualne (zachęcamy do udziału również dzieci i młodzież z Ukrainy) do wzięcia udziału w konkursie plastycznym „Łosicka Pisanka”. Przedmiotem konkursu jest wykonanie pisanki wielkanocnej (ozdobienie wydmuszki jajka) z uwzględnieniem tradycji Wielkanocnych, dowolną techniką plastyczną, przy użyciu naturalnych, ogólnodostępnych materiałów (farb, bibuły, włóczki, papieru, wełny, sznurka, filcu itp.) Prace oceniane będą w czterech kategoriach wiekowych • przedszkola, klasy „O” • szkoły podstawowe klasy I-III • szkoły podstawowe klasy IV-VIII • szkoły średnie Przy wyborze zwycięskiej pracy będą brane pod uwagę takie cechy jak: tradycja połączona z oryginalnością oraz kreatywnością, dbałość o szczegóły, samodzielne wykonanie i estetyka pracy. Aby wziąć udział w konkursie należy wypełnić kartę zgłoszenia i wraz z pracą konkursową dostarczyć do Łosickiego Centrum Informacji (Transgraniczne Centrum Dialogu Kultur, ul. Berka Joselewicza 13). Termin zgłoszenia upływa 30 marca 2023 r. Regulamin i karta zgłoszenia do pobrania: https://gminalosice.pl/.../konkurs-plastyczny-losicka... Serdecznie zapraszamy dla zwycięzców przewidziane nagrody rzeczowe!
Komentarze